Wpis z mikrobloga

Mija prawie miesiąc od #laserowakorekcjawzroku

Spory astygmatyzm, w okolicach - 4, wada od urodzenia, okulary odkąd pamiętam

Metoda FEMTOLASIK. Nie jest bolesna, ale sam zabieg jest bardzo nieprzyjemny dla kogoś kto nie lubi jak się mu dotyka oka. Szczególnie podnoszenie wyciętego płatka rogówki było dziwnym uczuciem. Klinika Optegra w #krakow

Z plusów:
- mam lasery w oczach
- życie bez okularów/soczewek jest zupełnie inne. Pierwszy raz w kinie bez okularów, prowadzenie auta bez okularów, czytanie menu w restauracji bez okularów. Niby normalne rzeczy ale dla kogoś kto całe życie miał szkła to dużo... W końcu jak ktoś krzyczy "patrz! Hibiskus!" albo "jakie ładne Hortensje!" to widzę o co chodzi xD
- boost do pewności siebie, wyglądam dużo lepiej bez okularów
- nie mam doskwierających skutków ubocznych (może to być kwestia tego że w codziennej suplementacji i tak mam Omega 3 i Vit C/E). Jedynie na samym początku był zespół suchego oka

Z minusów:
- czas po zabiegu, szczególnie pierwszy dzień był dużo trudniejszy niż się spodziewałem ale szybko wraca się do pełni fomry
- o ile do bliży wzrok 10/10 to do dali nie jest idealnie, byłem przed tym ostrzegany z uwagii na dużą wadę, możliwe że będzie dokorekta w ciągu roku
- po zabiegu musiałem na jakiś czas odpuścić sport i siłownię które są obecnie sporą częścią mojego życia. Po dwóch tygodniach można wracać do lekkich treningów, po miesiącu do normalnego trybu

Koszt 10k. Czy zrobiłbym ponownie - tak. Życie na zupełnie innym poziomie.

#chwalesie #niebieskiepaski #okulary #zdrowie
Atreyu - Mija prawie miesiąc od #laserowakorekcjawzroku

Spory astygmatyzm, w okolica...

źródło: 1000032122

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atreyu: Jest coś co ciągle nie pozwala mi zrobić lasika. W czasie zabiegu odchylają płatek oka na rogówce. Z tego co czytałem po tym ten płatek tak sobie "wisi", a później przykleja się znowu do oka. Tak czy siak, nie jest stabilny tak jak był wcześniej i bezwzględnie nie można trzeć oczu.
Czy to prawda? :P Szczerze nie wyobrażam sobie życia bez tarcia oczu codzień rano. xD
  • Odpowiedz
@Atreyu: jak tam jazda samochodem po zmroku? Mam -8 z astygmatyzmem i bym sobie zrobił korektę, ale boję się że nie przejdę badań okresowych, ciemni, jeżdżę autobusem może kiedyś ciężarówką
  • Odpowiedz
@Atreyu: Graty Miras, ja robiłem korektę z -3,5D w obu 2 kwietnia. Tyle że robiłem metodą FemtoLASIK. Dużo nawilżaj, ja dawałem żel regularnie 5 razy dziennie przez pierwsze 2 miesiące. Teraz już daje 2 razy, a czasem w ogóle bo nie czuje takiej potrzeby. Komfort życia na znaczy plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@aepor Nie, to nie prawda. Tydzień musisz unikać i ogólnie mocno dbać
  • Odpowiedz
@Atreyu: prawko zmienione na takie, które pozwala na jazdę bez okularów?


@gomjeden: A jeśli nie zmienione, to koniecznie zmień albo kup sobie zerówki - bo polskie prawo jest tak debilne, że w dokumencie masz wpisane, że masz jeździć w okularach, a policja złapie cię bez, to jest to traktowane jak jazda bez uprawnień (tak, jakbyś stracił prawo jazdy np. za punkty albo nigdy go nie miał) - czyli
  • Odpowiedz
jak tam jazda samochodem po zmroku?


@twujstaryy2137: Niestety chyba nikt ci nie odpowie. Większość ludzi nie ma żadnego problemu, ale generalnie zarówno przed zabiegiem jak później przy zmianie prawa jazdy badająca mnie lekarka mówiła, że to jest jedna z częstych negatywnych konsekwencji.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Graty! Byłem w tej samej klinice tydzień temu na badaniach kwalifikacyjnych do korekty, bo marzę o pozbyciu się okularów i... Wykryto mi bliznę na rogówce lewego oka... Laser odpada z automatu. Muszę zarobić dodatkowe badania "confoscanem", aby ustalić czy blizna jest od urazu fizycznego czy od wirusa. Dopiero wtedy lekarz będzie mógł zaproponować typ zabiegu. Pożyjemy, zobaczymy, ale coś mi się wydaje, że szanse marne...
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu mireczku, długo trwa proces umawiania się ja taki zabieg? Tzn planuje zrobić w styczniu i nie wiem ile wcześniej muszę się zgłosić
  • Odpowiedz