Wpis z mikrobloga

Najnowszy lewicowy pomysł - Renta Wdowia, z poparciem Wodza, czyli kolejny transfer pieniędzy od mężczyzn do kobiet postępuje.

Oczywiście renta wdowia może dotyczyć też wdowców - ale dobrze wiemy, jaki jest stosunek ilościowy wdów do wdowców w Polsce. Mężczyźni będą tym prawem objęci w sposób marginalny, ponieważ umierają średnio o ok. 8 lat szybciej niż kobiety. Więc zamiast próbować wydłużyć czas życia mężczyzn za pomocą np. skrócenia obowiązkowego czasu pracy poprzez zmniejszenie wieku emerytalnego czy redukcję limitów dźwigania - rząd ponownie nie widzi tu problemu i ponownie decyduje się zredukować piekło kobiet, tym razem finansowe.

O ile sam pomysł dziedziczenia pieniędzy małżonka z różnych funduszy publicznych typu ZUS jest bardzo dobry, o tyle wprowadzanie tego prawa bez wcześniejszego dania szansy mężczyznom, aby też mogli z tego równościowo skorzystać pokazuje priorytety tego rządu i to, jak bardzo w dupie mają mężczyzn i ich prawa.

#bekazlewactwa #lewackalogika #polityka #sejm #lewica #bekazpo #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn
sildenafil - Najnowszy lewicowy pomysł - Renta Wdowia, z poparciem Wodza, czyli kolej...

źródło: piekło kobiet

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sildenafil: Ale przeciez mamy juz taka emeryture.
Po smierci wspolmalzonka drugi moze zdecydowac ze nie chce swojej emerytury tylko wybiera 80% emerytury wspolmalzonka.

I to sie idealnie sprawdalo wlasnie w takich wypadkach jak kobieta wiekszosc siedziala w domu a maz zapierdzielal.

Wiadomo ze skoro siedziala w domu to ma niska emeryture. Wiadomo ze skoro zapierdzielel to ma wysoka emeryture (i na tej emeryturze dlugo nie pozyl). Wylogowywal sie z tego
  • Odpowiedz
@sildenafil: niby tak ale z renty wdowiej mogą skorzystać wnuki szkoda że nie myśli się o profilaktyce jest mnóstwo wsi i miasteczek gdzie znaczna część emerytek to wdowy a faceci o siebie nie dbają i żyją krócej
  • Odpowiedz
@sildenafil: xD
Zgadza się dłużej pracują.
Ale czy ciężej?
Czy mój szwagier który pracuje na koparce pracuje ciezko?
Nie wiem.
Ale wiem że pije wódkę je tłusto i jest gruby.
Na chwilę otrzeźwiał jak miał problemy z sercem. Ale to już dawno było i zapomniał.
  • Odpowiedz
  • 102
@Sl_w_k_1: tak, ciężej. Nawet na tym samym stanowisku. Ja tak pracowałem na studiach, mimo tej samej pensji wykonywałem pracę fizyczną, a koleżanki pracę biurkową.

Dalej w życiu jest tak samo: mężczyźni mają wyższe normy dźwigania (30 kg vs 12 kg) i częściej są delegowani do prac fizycznych, niebezpiecznych, zmian nocnych, nadgodzin itd.

A kwestia alkoholizmu wyjaśniałem wcześniej: całe pokolenia mężczyzn (do roku 2007) przechodziło coś, co nazywało się obowiązkową służbą
  • Odpowiedz
@sildenafil: jak zwykle, dostajesz piany na wzmiankę o kasie, ignorując ilosc kasy ktora mezczyzni u wladzy przepalili w poprzedniej kadencji.


A co do projektu, renta wdowia w większości jest bliska najnizszej emeryturze, i nizsza od pensji minimalnej. zus w tym czasie łyka oba prawa do świadczenia emerytalnego.
  • Odpowiedz
@sildenafil: ale wiesz że to wszystko wynika z faktu że kobiety są słabsze patrz sport i ważniejsze są wąskim gardłem.
Kobieta może rodzić dziecko co roku.
Facetów potrzeba mniej.

Od 2005 do 2007 roku pracowałem na budowie. Może dwa razy się napiłem.
Może to dlatego że pracowałem w wykończeniówce.
  • Odpowiedz
  • 13
Kobieta może rodzić dziecko co roku.

Facetów potrzeba mniej.


@Sl_w_k_1: ale to nie ma zupełnie zastosowania. Rozumiem, że chodzi Ci o to, że mężczyzna może zapłodnić 10 kobiet. Ale to jest nieaplikowalne w rzeczywistości bo skąd by wziął na alimenty na 10-cioro dzieci? Dlatego to myślenie należy odrzucić. Faktycznie bardziej zbliżony do rzeczywistości jest stan: jeden mężczyzna zapładnia jedną kobietę raz w życiu. Dlatego nie ma potrzeby "oszczędzania" kobiet.
  • Odpowiedz
@sildenafil: @Skorvez_957_

Mężczyźni nie tylko pracują ciężej i więcej, ale dodatkowo wykonują bardziej niebezpieczne dla życia i zdrowia zawody tj. takie gdzie ryzyko utraty życia albo zdrowia jest wysokie. O ile utrata życia zdarza się dzisiaj stosunkowo rzadko to już jeśli o zdrowie chodzi to jego utrata w wielu zawodach jest całkiem powszechną sprawą np. w górnictwie.

Dodatkowo, o czym rzadko się mówi, mężczyźni doświadczają znacznie większego stresu, bo
  • Odpowiedz
@sildenafil: przeciętnie pracują ciężej i dłużej a ci starszej daty o siebie nie dbają choć nie powiedziałbym że są o wiele bardziej zaniedbani niż kobiety w tym przeciwdziałe wiekowym tj. piją, palą, tyją. Do tego faceci ciężej sobie radzą psychicznie podczas gdy kobiety częściej a to chodzą do psychologa a to próbują się zabić lekami lub zwrócić na siebie uwagę kiedy metody męskie są bardziej skuteczne.
Dla przykładu pracownik budowlany
  • Odpowiedz
@sildenafil a ten znowu uważa, że limity dźwigania i czas pracy mają tak znaczący wpływ na wcześniejszą umieralność, a nie podejście mężczyzn do ich własnego zdrowia. Polecam jednak w pierwszej kolejności kampanie społeczne skierowane do mężczyzn i zachęcające do dbania o zdrowie - co nie zmienia faktu, że uważam, że wiek powinien być wyrównany, tylko z innych powodów. P.S już dzisiaj można dziedziczyć emeryturę małżonką, poczytaj o rencie rodzinnej. Renta wdowia
  • Odpowiedz
na jakiej podstawie uważasz, że mniejsza długość życia facetów nie wynika z ich braku szanowania swojego zdrowia i życia i jest to mit?


@demimka: mogę odpisać na jakiej ja uważam, zwyczajnie na badania kontrolne (i nie tylko) potrzeba czasu a ten jest na emeryturze. Plus to wszystko o czym pisał @sildenafil czyli praca w gorszych warunkach i przy większym obciążeniu w przypadku mężczyzn.
  • Odpowiedz
Dopoki myslalem, ze faktycznie masz misję, to plusowałem, Szkoda. Mogłeś być kimś


@Flypho: Przecież to jest jeden z jego dobrych postów, jak nie broni PiSu to jego posty się czyta z przyjemnością
  • Odpowiedz