Wpis z mikrobloga

Jeszcze 5 lat temu regularnie rodziło się u nas po ponad 30 tys. dzieci miesięcznie.

Ostatni raz 30 tys. urodzin w jednym miesiącu mieliśmy na początku 2021.

W połowie 2022 spadliśmy już poniżej 25 tys. urodzeń miesięcznie

A czerwiec to drugi miesiąc w historii, kiedy liczba urodzeń w Polsce spadła poniżej 20 tys.

Nasze tempo spadku urodzeń jest gigantyczne. W ciągu 5 lat liczba urodzeń spadła o 1/3. Nie zakładały tego nawet najgorsze i najczarniejsze szacunki, a co za tym idzie, nasza katastrofa i zapaść kraju pod własnym ciężarem będzie nie tylko boleśniejsza, to przyjdzie do tego szybciej. To będzie dosłownie jazda bez trzymanki ku zagładzie.

#demografia #zmarnowanademografia #dzieci #dziecko #childfree #polska
zmarnowany_czas - Jeszcze 5 lat temu regularnie rodziło się u nas po ponad 30 tys. dz...

źródło: m31165535,SS

Pobierz
  • 456
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sraken pierdaken. Dzieci coraz więcej rodzi się roznorako chorych, bo już ludzie pomutowali ostro, więc i pewien odsetek tych dzieci będzie do utrzymania, a nie one na nas na starość będą pracować. Problemy współczesnego świata już się brzytwą Ockhama nie rozwiążą.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas no właśnie, kupili mieszkania i założyli rodziny bo im się w mieście podobało. Nie po to robili studia żeby wracać na prowincję i klepać z minimalną. Po czasie to mogą chcieć lecieć na Marsa, liczy się efekt. Nie wiem z jakiego rocznika jesteś, ale wynika z tego że mogli sobie pozwolić na zakup mieszkania i założenie rodziny.
Teraz w fazie tego zauroczenia ludzie nie mogą sobie pozwolić, wynajmują mieszkania <40m²
  • Odpowiedz
@Dietetyq:

i znowu takie populistyczne brednie i 300 lajków - zrozum że jakby Cię było stać na apartament 100 metrów w miasteczku Wilanów to też byś nie miał gromadki dzieci

No ja bym nie miał choćby i złote góry mi obiecano, bo uważam to za niemoralne więc o czym mowa w ogóle xD

a byś nie miał bo to jest passe, bo ludzie zamożni wolą mieć 1 max 2 dzieci i je posłać do szkoły dobrej dwujęzycznej prywatnej, na wakacje jeździć i kupić domek w Chorwacji czy w Hiszpani a nie się zajmować całe
  • Odpowiedz
No a ile mają mieć 10? XD


@Zgrywajac_twardziela: Ja nikomu nie mówię ile ma mieć czegokolwiek, natomiast kiedyś statystycznie rodzina miała znacznie więcej dzieci niż teraz.

No ja bym nie miał choćby i złote góry mi obiecano, bo uważam to za niemoralne więc o czym mowa w ogóle xD


@Zgrywajac_twardziela: dobra dobra, ale najpierw mi pokaż piękną cudowną oddaną w pełni młodą 19-23 latkę która chce uprawiać z
Dietetyq - >No a ile mają mieć 10? XD

@Zgrywajactwardziela: Ja nikomu nie mówię ile ...

źródło: wykres

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dietetyq:

dobra dobra, ale najpierw mi pokaż piękną cudowną oddaną w pełni młodą 19-23 latkę która chce uprawiać z Tobą sex bez gumy, chce z Tobą mieszkać i robić Ci śniadanka i obiady a Ty jej na to "eeee nieee Julka to NIEMORALNE" xD

Że co? XD
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: no niestety i to dość mocno przyspiesza. Problem jest dość poważny a mam wrażenie że rząd to gasi strzykawką.
Sam mam dzieci, wiem że to ciężko kawałek chleba, dlatego zostawił bym w spokoju tych co nie chcą mieć, a spróbować przekonać tych niezdecydowanych. Ci niezdecydowani to podążają za tymczasowa modą, prędzej czy później będa mieli żal do siebie. Wśród moich znajomych w podobnym wieku co ja, czyli 36 lat,
  • Odpowiedz
@tomszczyk: to twoje zdanie. Zarówno dla mnie jak i wielu kobiet znajomych to było przyczyną poprzestania na 1 dziecku. Niestabilne czasy nie są zachęcające do rozmnażania, gdy nie wiesz czy za rok twoja branża nie padnie przez jakiś covid 2.0 albo czy nie przyjdzie wojna zza miedzy. A brak kompromisu - cóż dodatkowe zniechęcenie.
  • Odpowiedz