Wpis z mikrobloga

Dziś wracając z #spierpc w kierunku Warszawy wbilbym się w stary kombajn, chyba bizon. Droga skręcała w lewo, były drzewa, i dopiero będąc w zakręcie zobaczyłem Bizona jadącego cała szerokością drogi. Musiałem awaryjnie hamować do zera. Byłem też zmuszony zjechać prawie całkiem na pobocze, aby Bizon mógł przejechać.
Mam z tego filmik z dashcam, ale nie wiem, czy to zamieszcze.
Zmierzam do tego, że maszyna jadąca cała szerokością drogi jednak stwarza niebezpieczne sytuacje.
Ps. Skoro niektórzy twierdzą, że nie mają czasu na demontaż headera, to moze powinien być chociaż obowiązek, że jakiś pilot przed nim, nawet na motorku, jedzie z żółtym kogutem przed taką maszyna, aby dać znać, że jedzie coś serokogabarytowego.

#rolnictwo #kombajn #ruchdrogowy
  • 5
  • Odpowiedz
@Adaslaw: jest obowiązek zdjęcia hedera więc obowiązek pilota i inne udziwnienia nie mają sensu. Zatrzymać kretyna, dzwonić po psy i niech płaci kilka tysięcy.
  • Odpowiedz
Ps. Skoro niektórzy twierdzą, że nie mają czasu na demontaż headera


@Adaslaw: I serio to jest dla Ciebie wytlumaczenie?
Trza bylo na policje dzwonic.
Przypomnij sobie ta sytuacje jak nastepnym razem bedziesz stal w blokadzie drogi.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gorzki99 ja pisze w kontekście, że moze taki nakaz pilota powinien być wprowadzony.
W końcu inni co wiozą duze gabaryty po drogach pilotów mieć muszą.
  • Odpowiedz
W końcu inni co wiozą duze gabaryty po drogach pilotów mieć muszą.

@Adaslaw: Tak. Musza tez miec zezwolenia i nie jestem pewien czy czasem nie placa za to dodatkowo.

A w tym wypadku wystarczy jazda zgodnie z przepisami. Lamanie przepisow nalezy zglaszac.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: pytanie dlaczego nie zadzwoniłeś na policję ? w wielu przypadkach rolnicy na wioskach są też pod wpływem albo tak duże maszyny prowadzą dzieci po 13 czy 14 lat bo ojciec nie jest w stanie się podnieść.
Teraz to już nic nie zdziałasz nawet zgłaszając na policję z nagraniem bo namierzyć takiego delikwenta będzie trudno a kolej najzwyczajniej w świecie mógł Cię zabić - mało cenisz swoje życie skoro nawet
  • Odpowiedz