Wpis z mikrobloga

Remontowe Mirki, mam dylemat:

Chciałbym doprowadzić prąd na balkon. Ściana balkonowa składa się w 99% z okien, odpada więc zwykłe wiercenie w ścianie (przy czym okna skrajne się nie otwierają, a to tamtędy chcę puścić kabel). Sytuacja jak na zdjęciu.

W tej sytuacji widzę tylko dwie opcje:

Opcja A: Wiercę przez ramę okienną (aluminium). Tu mam trochę obaw o szybę przy wibracjach związanych z wierceniem i ogólna szczelność okien.

Opcja B: Nawiercam pod kątem w ścianie, i później od strony balkonu. Wydaje mi się, że pod sam kabel to nie musiałbym odbiegać od powierzchni ściany jakoś głęboko. Po wszystkim mam też opcję doszczelnienia dziury zaprawą. Tu moje obawy to brak wiedzy co jest głębiej w tym miejscu? (Np. Jakaś rama montażowa okna czy inna futryna)

Jak wy to widzicie?

#remontujzwykopem #remont
Annonnim - Remontowe Mirki, mam dylemat:

Chciałbym doprowadzić prąd na balkon. Ścian...

źródło: temp_file6326204556302463928

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Annonnim: Odgrzeb sobie to miejsce przy samej ramie - tam masz tylko tynk, za tynkiem będzie pianka poliuretanowa która uszczelnia połączenie okno - ściana i dalej od zewnątrz znowu tynk. Przejdź sobie kablem przez tą piankę, najlepiej w jakimś peszlu jakbyś go dał. Dalej po wszystkim uszczelniasz pianką, po 12 godzinach obcinasz ją na równo i tynkujesz.
W oknie nie wierć bo sobie problemów narobisz
  • Odpowiedz
@Annonnim: Z zewnątrz jak masz docieplony dom/blok będziesz miał jeszcze styropian, siatkę itp. Najlepiej nawierć sobie z tamtej strony jakimś grubszym wiertłem i od środka szukaj tego kanału żeby się z nim spotkać, w środku sobie ładnie sam otynkujesz i będzie gitara a jak z zewnątrz rozbabrzesz to będziesz miał problem to potem wyrównać żeby jakoś wyglądało
  • Odpowiedz