Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
Cześć Mirki, chcę zamontować drzwi ukryte w mieszkaniu deweloperskim. Mam otwór 90x210 i po pomiarze kazali mi wykuć do 92, aby się zmieściły drzwi Porta Hide 80. Muszę to robić? Na stronie Porty jest napisane że 90 to minimalna wielkość otworu, ale akceptowalna.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim Montaż drzwi ukrytych przez te sklepowe szwagro ekipy to największy scam podczas całego procesu wykańczania nierucha. Płacisz za dojazd na pomiar - koleś przyjeżdża popatrzeć się na dziurę w ścianie, po czym Ci mówi że trzeba podkuć/dołożyć. On tego nie zrobi bo przecież montuje na gotowy otwór. Prosisz więc wykończeniowca, który robi Ci całe mieszkanie żeby to ogarnął - dolicza sobie to do ceny, ale otwór gotowy. Przyjeżdża koleś ze
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Aibatt zdaję sobie z tego sprawę, ale mój wykonawca nie chciał tego montować i udzielać mi potem na to gwarancji, jeśli może to zrobić sklep w którym kupuje. Problemem dla mnie jest to że przejrzałem wytyczne w internecie wcześniej i otwory w moim mieszkaniu były zgodne. A chcę mieć drzwi zamontowane zanim wejdzie wykonawca, więc musiałbym szukać kogoś innego do powiekszenia otworu...
Ale z tego co
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 90cm będzie ok, ale musisz mieć idealnie prosty otwór. Te dodatkowe dwa cm to luz na wypadek gdyby komuś uciekł ten centymetr na stronę na dwóch metrach wysokości.
Poza tym przy montażu też dobrze mieć jakiś luz , a na w na styk wszystko wrzucać.
Jak masz wykonawcę na miejscu to niech weźmie szlifierkę i dotnie te dodatkowe dwa centymetry. To jest kwestia 5 minut roboty + dodatkowych 5
  • Odpowiedz