Wpis z mikrobloga

@smutny_przerebel: @Wasky: Nie no #!$%@?, z twardymi liczbami też będziecie dyskutować ? Manipulacja, bo Obajtek akurat trafił w okres prosperity ? No #!$%@?, to jak Rostowski w porozumieniu z bankami brytyjskimi grał na spadek wartości złotówki, dzięki czemu wyszliśmy na zieloną wyspę, to już nikt nie pamięta ?
  • Odpowiedz
@Wasky: serio Orlen stracił połowę wartości? (_ ) Mimo że akcje szły w górę? Możesz coś wiecej powiedzieć na ten temat i jak to zostało oszacowane?
  • Odpowiedz
  • 1
@JessePinkman38 a skąd ty wiesz o Anglikach i shellu? Lepiej żeby orlen takie ceny dawał, aby zarabiał te 2-3 miliardy rocznie z Polski, a wtedy i reszta firm ustawi te same ceny.
40 miliardów, to 1000 od Polaka.
Jak rozumiem, że wolisz 1000 oddać Polakowi niż 100 Niemcowi :) a potem płaczecie, że na nic nie macie.

Dla ciebie priorytetem powinien być własny portfel.
Ja biorę w sklepie po cenie i
  • Odpowiedz
  • 0
@JessePinkman38 Machlojki takie jak przejęcie Lotosu poniżej wartości księgowej a potem wpisanie tego w zysk z okazjonalnego nabycia. Czyste skur. Poniżej wartości księgowej kupuje się firmy upadające a te przynoszące zysk są warte minimum wartość księgową.
Ja też tak chcę kupować jak Orlen.
  • Odpowiedz
@JessePinkman38: No #!$%@? no najlepiej jak by paliwo było po 20 zł i zysk orlenu to by było 200mld rocznie
Wykres należy czytać w latach 2018-2023 państwo nałożyło na obywateli 140mld dodatkowych podatków.

Wszystkie spółki skarbu państwa powinny być organizacjami non-profit, celem orlenu powinno być serwowanie gospodarce jak najtańszego paliwa aby mogła być konkurencyjna, a nie #!$%@? obywateli.

Ale widać PISowcom #!$%@? w dupe podatkami się podoba, cieszył byś się
  • Odpowiedz