Wpis z mikrobloga

via Android
  • 3
@dariusz44 Co jest złego w piętnowaniu niebezpiecznych zachowań, oraz łamania przepisów PoRD? Wnioskuję, że jesteś aspołecznym debilem który będąc anonimowym na lowelku ma dupie PoRD i innych użytkowników dróg ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@giete Pytanie: czy dałbyś radę wyprzedzić ich na raz jakby jechali za sobą bez wjeżdżania na przeciwny pas i z zachowaniem bezpiecznego odstępu?

Z tego co rozumiem wysepki i tak dalej to nie, to chyba lepiej żeby byli krótsi to wtedy i tak łatwiej wyprzedzić?
  • Odpowiedz
  • 19
@typ53B Jesteś śmieszny typie xD oczywiście że jest taki obowiązek, nie można jechać równocześnie na dwóch pasach. Więc turlaj dropsa wielki kierowco

Nie wiem jak jest też łatwiejsze wyprzedzenie kolarzy gęsiego jak i tak musisz wjechać na przeciwny pas. No chyba że jest łatwiejsze bo na żyletki ich wyprzedzasz i wymuszasz zjechanie na pobocze kogoś z przodu

Ile masz tych dróg 4-5 metrów szerokość pasa typie? Jak autostrada ma standard 3,75m?
  • Odpowiedz
@typ53B Ale o czym ty mówisz? Gadasz głupoty o tym trudnym wyprzedzaniu i gadasz głupoty że niby można wyprzedzić ‚trochę’ wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu - otóż nie można. Ministerstwo też coś o tym mówi? Albo o szerokich pasach na 5 metrów?
  • Odpowiedz
@giete
A ja się nie dziwię że zajmują cały pas. W Polsce jest społeczne przyzwolenie na wyprzedzanie rowerzystów na odległość kartki papieru. I o ile sam po drogach nie jeżdżę to rozumiem. Gdybym jeździł to bym jeździł tak samo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ukradlem_ksiezyc
A ja się nie dziwię że wyprzedzają na odległość kartki. W Polsce jest społeczne przyzwolenie na jazdę rowerem środkiem jezdni. I o ile sam po drogach nie jeżdżę to rozumiem. Gdybym jeździł to bym jeździł tak samo.
  • Odpowiedz
@typ53B Kłóciłeś się że nie ma obowiązku zmiany pasa ruchu. Nie ma jak pas ma te z 3 metry (czyli standard na drogach gdzie ruch rowerowy jest dopuszczony) i masz ten metr odstępu bo twój samochód ma nie więcej niż 2 metry - okej (pamiętaj też że trzeba dodać z 50 cm co najmniej rowerzysty i przecież rowerzysta nie jedzie idealnie przy krawędzi, czyli teoretycznie jak masz 2m szeroki samochód to
  • Odpowiedz
piętnowaniu


@typ53B: Ale samochodem mógł jechać stary dziad, a przepisy jasno mówią, ze starych dziadów j---ć prądem, więc chłopaki mogą być w prawie.
  • Odpowiedz
@typ53B: @giete przecież mogą tak jechać (podziekujcie ustawodawcy), a największa beka z p-------k które nie potrafią wyprzedzić roweru. Zmieńcie te fabie 60KM na normalne auto to nie będzie problemu.
  • Odpowiedz
@typ53B geriatrycy mają problem z podstawowym manewrem wyprzedzania, nowe nie znalem xD na autostradzie pewnie sie boją pas zmieniać
  • Odpowiedz
A ja się nie dziwię że wyprzedzają na odległość kartki.


@typ53B: nie dziwi ciebie, że ktoś ryzykuje swoją jazdą czyjeś życie? P--------j się w łeb.
  • Odpowiedz