Wpis z mikrobloga

#play #upc #internet #sieci

Od 5 lat mam jeden i ten sam router, jeszcze otrzymany od UPC, mianowicie Connect Box Compal. Stała konfiguracja od lat, DHCP zmieniony zakres, automatyczne nadanie IP po MAC dla różnych urządzeń, bo chciałem, aby domowy serwer dostawał zawsze ten sam adres. I wszystko działało cacy, niezmiennie przez lata.

Dzisiaj wracam z pracy, Internet r-------y, jakieś nowe oprogramowanie z logiem Play w panelu administracyjnym, sieć nie działa, DHCP zamiast z zakresu 192.168.0.100 - 192.168.0.150, przypisuje mi 192.168.1.1-255, jakaś inna podsieć, mimo, że w ustawieniach DHCP nadal widnieje 192.168.0.100 - 192.168.0.150. Żeby połączyć się z Internetem muszę ręcznie wpisać adres w konfiguracji połączeń. Próbuje się zalogować do panelu, wylogowało, a teraz cały czas mam tekst:

Zablokowano dostęp do panelu administracyjnego z powodu zbyt dużej ilości prób logowania. Spróbuj ponownie za minutę.


Próbuję za 5 min i dalej to samo.

@play_polska Uj wam w tylek.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Serghio: jedyne co możesz zrobić to reset routera guzikiem do fabryki, twój plik kofiguracyjny nie jest zapewne kompatybilny z nowym oprogamowaniem a nikt z tych fioletowych idiotów tego nie sprawdził.
Ogólnie to z ogólnopolskimi operatorami jest kaszna o i ile wymaga się od neta czegoś więcej niż żeby jakoś działał. Chyba tylko netia się wyróżnia.
  • Odpowiedz
@Serghio: Mój GigaConnectBox też stabilny jak skała od wielu miesięcy ale się zalogowałem i widzę logo UPC, więc pewnie też mi rozpieprzą konfig. A przechodziłeś do Play? Bo mnie namawiali ale się nie zgodziłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: Zresetowałem do ustawień fabrycznych, guzikiem na routerze. Skonfigurowałem od nowa. Wszystko było w porządku, a po pół godziny, mój stacjonarny po restarcie, nie wiedzieć czemu przy "Uzyskaj adres IP automatycznie" - cały czas otrzymuje 192.168.1.100, podczas gdy w ustawieniach routera DHCP jest włączone na 192.168.0.10 - 192.168.0.255
  • Odpowiedz
@Serghio: jest jeszcze sprawa pliku konfiguracyjnego, który router dostaje od operatora, tam też mogą być ustawienia dhcp.
Ogólnie to polecam ten złom operator przestawić w tryb bridge i podłączyć swój router.
  • Odpowiedz
@AmerykanskiRewolwerowiec: Na nowym sprzęcie od playa nie da się rzeczywiście tego zrobić. Dlatego na bezterminówce siedzę w UPC na starym compalu. Dzwonili, proponowali przenosiny, odmawiałem i od jakiegoś czasu sobie dali spokój. Na siłę by cię nie zmigrowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz