Wpis z mikrobloga

Ja jeszcze widze jeden problem z beką 0, a raczej jej brakiem xD. Te wszystkie branże okolobudowlanodeweloperskie sie tak rozhulały, że tam pewnie poszly duze inwestycje, a duzo kasy zostaly przejedzone, w miedzy czasie wiele osob tam tez sie zatrudnilo. Obecne ceny, rynkowe warunki kredytowe i zarobki zwyklych ludzi sprawiaja, ze bez pustej panstwowej nic niewartej kasy popyt na nieruchy ulegnie (a wlascicwie juz ulegl) znacznemu ograniczeniu, co moze wywołać spory kryzys i zwolnienia w tej branży.

Generalnie kazus Waldusia Budy na stanowisku ministra rozwoju swiadczy, o tym że jak ktoś zajmuje ważne stanowisko ponad jego kompetencje to wszystko moze skończyć się jedną wielką tragedią xD. Ale kto już o Waldku pamieta, Waldek teraz liczy erło, a o bece2% powoli wszyscy zapominaja, oprocz branzy okolobudowlanej i bankow, ktore tesknią i marzą o wprowadzeniu beki 0%. #polityka
#nieruchomosci
Dawul - Ja jeszcze widze jeden problem z beką 0, a raczej jej brakiem xD. Te wszystki...

źródło: NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjXzRjNzc1L3AvMjAyMy8wMy8xMC8xMjAwLzgwMi9kMmM5NWE1NzAyMmI0ZmZiYjAyODZkNjU5YjFhMjM2Ni5qcGVn

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co moze wywołać spory kryzys i zwolnienia w tej branży.


@Dawul: To akurat bardzo zła wiadomość, bo przez to spadnie podaż mieszkań. Państwo musi jakoś tą podaż zapewnić niestety, nie rozumiem tylko czemu opiera się na prywaciarzach.
  • Odpowiedz
  • 1
@johny-kalesonny:

To akurat bardzo zła wiadomość, bo przez to spadnie podaż mieszkań.


Polecam kazus kryzysu z 2008 r. i tego jak ksztaltowaly sie cen mieszkań. Deweloperzy moga sobie grać podażą przez pewien czas, ale później muszą opuścić ceny, bo potrzebują gotówki, wiec problemow z podaza nie
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88: ciekawe czemu ludzie nie chca wynajmowac mieszkan hmmmm gdyby ktos tylko mogl odpowiedziec na to pytanie i cos zmienic w tym zakresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ciekawe czemu ludzie nie chca wynajmowac mieszkan hmmmm gdyby ktos tylko mogl odpowiedziec na to pytanie i cos zmienic w tym zakresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dawul: Pewnie powiesz że to przez prawo, ale ja ci powiem że powód według mnie jest inny. Po c--j to wynajmować, wykańczać itp skoro sam wzrost ceny daje zajebiste ROI? I może sobie tak leżeć w stanie deweloperskim. Takie przypadki
  • Odpowiedz
  • 0
@Satan_Was_a_Babyboomer: ależ oczywiscie, ze tak po prostu wskazuje, ze moga tez isc za tym negatywne skutki i czym sie tez prawdopdobnie politycy kierują myslac intesywnie o bece 0.

@WielkiPowrut88

Pewnie powiesz że to przez prawo, ale ja ci powiem że powód według mnie
  • Odpowiedz
to ciekawe dlaczego ktos tego nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dawul: Bo musiałbyś to mieszkanie wykończyć, bawić się w odświeżanie. A tak cyk umowa z panem deweloperem, odbiór, zamykasz na klucz i sprzedajesz za 3 lat 50% droższe (wiem takie wzrosty już się nie powtórzą, ale mówię o ostatnich latach)

Plus Twoja znajoma miala dosc duze szczescie, ze trafila na w miare wyrozumialych ludzi


@
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88:

Bo musiałbyś to mieszkanie wykończyć, bawić się w odświeżanie. A tak cyk umowa z panem deweloperem, odbiór, zamykasz na klucz i sprzedajesz za 3 lat 50% droższe (wiem takie wzrosty już się nie powtórzą, ale mówię o ostatnich latach)


Malo kto sprzedaje niewykonczone mieszkania, zwykle robi to ktos kto ma noz na gardle i dusi go
  • Odpowiedz
Malo kto sprzedaje niewykonczone mieszkania, zwykle robi to ktos kto ma noz na gardle i dusi go kredyt.


@Dawul: Serio? U mnie w mieście dokładnie tak zrobili z jedną inwestycją. Kupione za 6300, sprzedane po 3 latach za 10300 bez ani złotówki inwestycji. Nawet teraz po 15 latach w skytower można kupić mieszkania w stanie deweloperskich. Kisza te klitki oj kiszą.

bo nie chca miec pasozyta na
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88:

Serio? U mnie w mieście dokładnie tak zrobili z jedną inwestycją. Kupione za 6300, sprzedane po 3 latach za 10300 bez ani złotówki inwestycji. Nawet teraz po 15 latach w skytower można kupić mieszkania w stanie deweloperskich. Kisza te klitki oj kiszą.


Tak wystarczylo obserwowac oferty. Jak podniesiono stopy to byl wysyp ofert mieszkan w stanie surowym, teraz rzadko kto chce sprzedac takie
  • Odpowiedz
@Dawul: No mówię same medialne sprawy, tymczasem miliony Polaków wynajmuje mieszkania i nie ma problemów z najemcą. Niech mieszkania przestaną być pewną lokata kapitału to zaraz wrócą na rynek zamiast stać puste. Tyle i aż tyle. Prawa lokatorów tu nic nie zmienią.
  • Odpowiedz
Już wolę polegać na prywaciarzach


@Dawul: A ja nie.

Nowe mieszkania są niskiej jakości, optymalizowane na jak największą ilość mieszkań w budynku. Deweloperzy też obchodzą albo spełniają minimalne przepisy budowlane, a nie budują pod funkcjonalne budynki, i dla przykładu zalewanie garażów podziemnych po każdej burzy jest normą (bo studzienki burzowe są minimalne, tak jak jest w przepisach). Już nawet nie zaczynam od projektowania przestrzennego osiedli, bo każdy to widzi.

Budownictwo
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny:

Nowe mieszkania są niskiej jakości, optymalizowane na jak największą ilość mieszkań w budynku.


Jeszcze gorszej jakości oferowane są mieszkania przez państwo, aha i ich wykonanie kosztuje dużo więcej, budowa dużo dłużej, a przy okazji za nasze pieniądze zatrudniani są ludzie z klucza partyjnego, a nie
  • Odpowiedz
Jeszcze gorszej jakości oferowane są mieszkania przez państwo, aha i ich wykonanie kosztuje dużo więcej, budowa dużo dłużej, a przy okazji za nasze pieniądze zatrudniani są ludzie z klucza partyjnego, a nie specjaliści.


@Dawul: I tak presja na prywatnych firmach jest praktycznie żadna, bo żyjemy w czasach ogromnego popytu z niską podażą mieszkań. Ludzie biorą mieszkania od flipperów, nie ma presji na to, by prywaciarze zatrudniali specjalistów.

Co do państwowego, to teraz nie oferuje się tego w ogóle, więc o czym dyskusja
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kalesonny:

tak presja na prywatnych firmach jest praktycznie żadna, bo żyjemy w czasach ogromnego popytu z niską podażą mieszkań. Ludzie biorą mieszkania od flipperów, nie ma presji na to, by prywaciarze zatrudniali specjalistów.


To kogo sobie prywaciarz zatrudnia, to jest jego sprawa i tak powinno zostac, jedyne jakie zadanie ma (a raczej powinno miec panstwo) to tworzenie norm, ktore zapewnia bezpieczenstwo tych budynkow, ktore sa budowane i egzekwowanie tych
  • Odpowiedz