Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi co za debil kazał pozmieniać tak sygnały dźwiękowe w pojazdach uprzywilejowanych, że ich nie słychać?
Kiedy odbierałem prawko 10 lat temu to mimo głośniejszej muzyki mogłem je usłyszeć. Aktualnie muszę często patrzeć w lusterka, nigdy nie blokuję sobie widoku tylnej szyby, muzykę mam na poziomie 7 z bodaj 20, auto tylko ciut młodsze. Jeżdżę miesięcznie po 2000km i staje się ta ciągła uwaga do tyłu męcząca.
Sam dźwięk też jest mniej piskliwy jak wcześniej. Parę lat temu to cała wieś na długości 2,5km wiedziała, że coś jedzie. Teraz max 1km.
#strazpozarna #policja #pogotowie #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antarhei: sygnały są raczej spoko, natomiast oni mogą tą głośność regulować i nie zawsze jadą na pełen regulator.
Może do karetek prywaciarze montują byle tańsze, więc to pewnie nie dorównuje strażackim czy policyjnym sygnałom "z przetargu" :)

Do tego 10 lat temu miałeś pewnie starsze, gorzej wyciszone auto i lepszy słuch zwłaszcza w wyższych częstotliwościach.

Sam dźwięk też jest mniej piskliwy jak wcześniej.

@antarhei: Z wiekiem spada wrażliwość
  • Odpowiedz
@antarhei: nie wiem czy to ma jakiś związek ale na lokalnych forach ciągle pojawiają się komentarze ludzi, którzy sprowadzili się na wieś i prują się o to że OSP wyje przed wyjazdem do pożaru, OSP jak jedzie to niepotrzebnie wyje itp.

Może to ma jakiś związek.
  • Odpowiedz