Wpis z mikrobloga

Czy mógłby ktoś polecić jakąś aktualnie dobrą wiertarko-wkrętarkę do domowego użytku? Blok z nowego budownictwa ale już nie raz trafiłem na zbrojenie i chciałbym być w stanie dać mu radę w przypadku wieszania czegoś. Zastanawiałem się nad https://www.castorama.pl/wiertarko-wkretarka-udarowa-dewalt-18-v-dcd709n-xj/5035048737552_CAPL.prd, ale cenowo lekko wykracza poza budżet jaki zaplanowałem jak dorzucę akumulator i ładowarkę. Myślałem też nad Erbauerem, ale on nie ma udaru niby https://www.castorama.pl/wiertarko-wkretarka-erbauer-18-v-2-0-ah/5059340448862_CAPL.prd. Parkside jakoś mnie nie przekonuje.

Cenowo myślę, że chciałbym się zmieścić w 900zl maksymalnie.
#majsterkowanie #elektronarzedzia #wiertarka #diy #budownictwo #budujzwykopem #narzedzia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MagicznyMateusz taka wiertarko-wkrętarka nie bardzo nadaje się do zbrojonego betonu. Potrzebujesz wiertarki z udarem pneumatycznym (czyli uchwytem sds).
Do domu IMO spokojnie starczy coś tańszego, więc za 900 powinieneś się spokojnie zmieścić z wiertarka sds, wiertarko-wkretarka i 2x aku z ladowarka
  • Odpowiedz
  • 0
@MagicznyMateusz ja mam erbauer tylko starsza serię, jest kompatybilna z worx i ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Ten nowy erbauer też wydaje się bardzo dobry, są firmy które go używają na co dzień, więc do domowego użytku będzie aż nadto.
  • Odpowiedz
@MagicznyMateusz: Jeśli miała by to być młotowiertarka sieciowa SDS+ to rozwaź sttarszy model Makita HR2470. Tylko uważaj na allegro. Sprzedawcy często do Makity nie dają oryginalnych kart gwarancyjnych przez co pozostaje tylko naprawa gwarancyjna w "serwisie sprzedawcy"
  • Odpowiedz
Ja mam DEWALT D25133K - ale wkrętarki z niej nie zrobisz. Za to wielkopłytowy zbrojony beton dziurawi jak ser twarogowy, aż się człowiek dziwi jak to możliwe że zwykłą udarową napierdzielasz 10 minut i dziura ma 1cm głębokości, a tą bzyk i masz japę na wylot.
Nie wiem jaki masz budżet, ja za jakieś 6 stów kupiłem.
  • Odpowiedz
@modzelem: Jestem. W beton bloku wielkopłytowego wjeżdża jak w masło. Kułem też nią bruzdy pod instalację (w trybie młota bez wiercenia), ale trzeba uważać bo wjeżdża czasem głęboko w tynk i odpadają place tynku. Pewnie nie mam wprawy i w cienkim tynku robiłem bruzdy ręcznie. Wybrałem ją bo DeWalt, bo jest w miarę mała a ja nie pracuję w budowlance, więc młota wyburzeniowego nie potrzebowałem, za to wszelkie robótki w
  • Odpowiedz