Wpis z mikrobloga

W moim domu jest słaby zasięg i moja mama na swoim realme 8 pro wiecznie ma "tylko połączenia alarmowe" ale ja mam samsunga s9+ i mimo, że mam kiepski zasieg to połączyć się ze mną idzie prawie zawsze. Wiec na chłopski rozum jest to wina hej telefonu ktora ma słabszy "moduł" który odbiera sieć, mam rację? I jeśli tak to jaki tel tak do 1000zl jej kupic który nie powinien mieć tego problemu?
#pytaniedoeksperta #smartfon #smartfony #telefony #gsm #plush
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielinski998: nie. Przy słabym zasięgu telefon korzysta z Wi-Fi, żeby poprawić jakość połączeń. Idzie to przez serwery operatora i trafia do rozmówcy przez tradycyjną sieć GSM. Warunek konieczny: aby korzystać z Wi-Fi Calling trzeba mieć dostęp do internetu (przez Wi-Fi, a nie LTE).
  • Odpowiedz
@zielinski998: nie kupuj wzmacniaczy gsm bo są nielegalne. Taki wzmacniacz pewnie szybko zostanie wykryty przez służby.

Tylko wificalling. Antena lte na dachu lub antena z modemem, w domu router wifi. W telefonie włączasz wifi calling.
  • Odpowiedz
  • 0
@niedasieukryc @gomjeden wlasnie sprawdzałem to wifi calling i się nie sprawdza, tzn. sprawdza się o ile jest jedna kreska zasięgu, a tu cały szkopuł polega na tym, że w telefonie rozłącza sieć i wyskakują tylko połączenia alarmowe. I na to juz nic nie idzie poradzić jeśli zasieg spada do zera :/
  • Odpowiedz