Wpis z mikrobloga

Czy mając taką konfigurację, to jest obojętne do którego gniazda podepnę TV? Wykorzystany kabel idzie do tunera satelitarnego, którego już nie mam, ale w dni takie jak dziś (mecz) chętnie obejrzalbym coś w telewizji za którą płacę. Jest to mieszkanie w bloku, dostawca internetu toya.

#elektronika #remontujzwykopem
marylin17 - Czy mając taką konfigurację, to jest obojętne do którego gniazda podepnę ...

źródło: temp_file3296236069092352719

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marylin17: cos tu mieszasz, tuner satelitarny powinien iść do F'ki (gniazdo wyżej po środku) gniazdo TV zwykle mocno tłumi wyższe częstotliwości.

Ale telewizor spokojnie możesz tam podłączyć i przeskanować, czy coś znajdzie to nie wiem. Do czego masz podłączony router?
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert @Yayek no właśnie tuner był podłączony tym kablem po lewej stronie (kabel na końcu ma zakończenie wtykiem satelitarnym) - teraz zrezygnowałem z telewizji rozszerzonej od Toya (nie mam już tunera) i mam tylko podstawowy pakiet i chciałbym podłączyć w ten sposób telewizor.
Nie chciałbym wyciągać tego kabla który tam jest z korytka - a mam wolny kabel z gniazdem satelitarnym z dwóch stron. Czyli podlaczylbym satelita (góra środek) do
  • Odpowiedz
no właśnie tuner był podłączony tym kablem po lewej stronie (kabel na końcu ma zakończenie wtykiem satelitarnym)


@marylin17: wtyk nie ma znaczenia, tuner od toyi to nie jest satelitarny tylko kablowy DVB-C

W telewizorze musisz podłączyć do gniazda antenowego, są przejściówki z Fki na gniazdo antenowe, przy ścianie nic nie musisz ruszać.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert ok, to wydaje mi się że najłatwiejszym rozwiązaniem w tym momencie będzie kupienie najzwyklejszego kabla antenowego i wypiecie tego obecnie podłączonego i podłączenie bezpośrednio TV. Skoro nie mogę podłączyć Fką do TV do wejścia satelitarnego, to potrzebuje i tak coś kupić i taki kabel będzie najprostszym rozwiązaniem.

Dzięki Wielkie!
  • Odpowiedz