Wpis z mikrobloga

Lekarka wskazała mi, że powinienem przystąpić do przypominających szczepień na błonicę/tężec/krztusiec. No ok. W Luxmedzie z którego na ogół korzystam życzą sobie za to ok. 280 zł (badanie niby za darmo ale tyle za szczepionkę). Da się to jakoś taniej załatwić? Nie korzystałem z publicznej służby zdrowia już z 10 lat i na dobrą sprawę nie wiem jak.

#zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Okcydent: dobrze dobrze, szczep się. Nikt Ci tego nie refunduje z NFZ, więc DTP robi się we własnym zakresie. Po prostu znajdź sobie 4-5 prywatnych przychodni, zobacz albo ich cenniki na stronach internetowych, albo zadzwoń spytać i po prostu idź tam gdzie taniej.

Edit: jak patrzę po moich dwóch ulubionych warszawskich lokalizacjach to chcą za to 200-230 zeta.
  • Odpowiedz
  • 0
dobrze dobrze, szczep się. Nikt Ci tego nie refunduje z NFZ, więc DTP robi się we własnym zakresie. Po prostu znajdź sobie 4-5 prywatnych przychodni, zobacz albo ich cenniki na stronach internetowych, albo zadzwoń spytać i po prostu idź tam gdzie taniej.


@Precypitat: Bardzo dziękuję. Te 200-230 to komplet? Bo po katowickich lokalizacjach widzę, że sobie rozbijają na badanie/szczepienie i samą szczepionkę i razem i tak będzie jakoś koło 300.
  • Odpowiedz
@Okcydent: a to zależy. Ostatnio robiłem właśnie DTP w jakiejś prywatnej przychodni, to mi policzyli 70 za konsultację, a 136 za szczepionkę. No to w sumie wychodzi na jedno.
  • Odpowiedz