Wpis z mikrobloga

#wroclaw #praca #ekonomia #korpo #finanse #korposwiat #studia
Witam, stoję przed wyborem studiów i rozważam między innymi "Finance" na UE we Wrocławiu, ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tej uczelni/kierunku?
Jak wygląda rynek pracy we Wrocławiu, konkretnie analityka finansowa? Czy po takich studiach na początku trzeba zawsze expić w korpo czy są jakieś bardziej humanitarne ścieżki rozwoju?
Pytam, bo widziałem że większość po studiach ekonomicznych kieruje się do #big4.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Imo warto expić już w trakcie studiów. Rynek pracy we Wrocławiu jest otwarty i szeroki, można przebierać w korporacjach od wyboru do koloru. Myślę, że dobre korpo jest bardziej humanitarne niż przeciętny Januszem. Co do studiów i reszty to się nie wypowiem, bo pracuję na kasie w żabce.
  • Odpowiedz
Czy po takich studiach na początku trzeba zawsze expić w korpo


@zapalony_matematyk: po takich studiach to do końca życia będziesz w korpo, jeśli chcesz zarabiać pieniądze. No i nastaw się na mobbing, p------------e, wieczne fochy i inne dziwne akcje. Szeroko pojęte finanse to chyba najgorsza branża. Najlepiej jest, jak trafisz na kierownika kobietę. Prawie pewniaczek, że możesz się pakować i szukać nowej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@zapalony_matematyk: no niestety. Pół rodziny mam po korpo, innych bankach i księgowości. Włącznie z tą babą, co śpi obok mnie. Nigdy nie spodziewałbym się, że aż taki brak szacunku do drugiego człowieka może panować w pracy. Jako inżynier zawsze spotykałem się z po prostu ludzkim podejściem do drugiej osoby w pracy, a w finansach to jest Bangladesz xD
  • Odpowiedz
@zapalony_matematyk:

to prawda że w korpo jak jest sezon to się prawie mieszka w biurze i nie sypia?

Czy to prawda że sportowiec musi potrafić wysoko skakać? Poczytaj sobie o branżach, stanowiskach, pensjach i ścieżkach rozwoju w google i zobacz czy ci coś pasuje zamiast pytać o zdanie losowych wykopków

korpo czy są jakieś bardziej humanitarne ścieżki rozwoju?

A gdzie chcesz pracować po studiach ekonomicznych, na farmie albo w szpitalu?
  • Odpowiedz
@zapalony_matematyk skończyłem fir w Warszawie i pracuje w Warszawie w zawodzie. Generalnie pytasz się o Wrocław, ale wydaje mi się że też mogę dać Ci jakieś rady (Wroclaw oferuje podobnie co Warszawa, ale wiadomo w mniejszym wolumenie).

Zasadnicze pytanie, co chcesz robić w finansach? Analityka finansowa? To zbyt szerokie pojęcie według mnie.

Rachunkowość? Audyt? Raportowanie? Controlling? Consulting? IB? KYC/AML? M&A? Itp.

Generalnie po finansach masz duże możliwości pod warunkiem, że wiesz
  • Odpowiedz
@zapalony_matematyk jak chcesz pracować w rachunkowości to masz tak:
1. Księgowość - nudna praca, niezbyt duże zarobki, stabilna w miarę (zbyt dużo się nie dzieje chyba że masz audyt), nie za duży rozwój w dłuższej perspektywie, możesz pracować w lokalnym biurze rachunkowym więc uciekniesz od złego korpo
2. Audytor - sprawdzasz to co robi księgowa, większe zarobki, exit opportunities lepsze. Mocne korpo, stresująca, duże pole do rozwoju
3. Kontroler finansowy -
  • Odpowiedz