Wpis z mikrobloga

@Korsir różnica jest, jasne. Tylko temat niby był taki, że odyńcom się nie pali i segment kamperowy niewiadomo kiedy powstanie. Co tam Kuba zaszło tak na prawdę?
  • Odpowiedz
@R2F2 Ja widzę jeden duży problem. Kuba po otwarciu sklepu jest uziemiony na miejscu na ładnych parę lat, jeśli to ma działać. Zatrudnić kogoś się nie opłaca nim to się rozchula, a zamykać sklepu na czas wypraw nie można. O ile kiedykolwiek się rozchula.
  • Odpowiedz
@R2F2: tak, przy sprzedaży internetowej nie potrzeba kasy fiskalnej. Takie transakcje są dokumentowane za pomocą faktury imiennej - tak jak większość sklepów na Allegro. Integracja z automatycznym wysyłaniem do klienta i księgowości jest już wgrana.

Zaszło to co opisywałem wcześniej, mi brakuje jakiś miesiąc do startu sklepu. Samo podłączenie płatności, uruchomienie księgowości i budowa strony od zera zajmuje cały ten czas. Wprowadzenie produktów jest o wiele szybsze - mimo to
  • Odpowiedz
@wezsepigulke co racja to racja. Kiedyś miałem internetowy sklep i roboty z tym jest od cholery. Trzy razy więcej się robi niż człowiek sobie założy. Ostatnio oglądam Kubę jak kiedyś Janka, przewijam filmik i sprawdzam czy dzieje się coś ciekawego. Pewnie za chwilę w ogóle przestanę oglądać, jak kiedyś Janka. I okej, jak jedna osoba przestanie oglądać to nic się nie stanie tylko, że oglądam tego Paproka od początku i jakaś
  • Odpowiedz
@Korsir Odyńce już działają, jest kilka gratów do kupienia. Nie boisz się, że będziecie się wzajemnie zżerać? Trochę mnie to dziwi. Trzymacie się razem i będziecie konkurować?
  • Odpowiedz
@R2F2 Ja tam lubię oglądać masterkowanie. Poszukiwaczy jest multum na YT. Tylko pytanie, czy na dłuższą metę, nie ma lepszych kanałów z majsterkowania? Budowa kampera na pewno byłaby motorem napędowym tego kanału. @Korsir
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: czas pokaże - saper i odyn też mają dwa sklepy z tym samym asortymentem, a mimo to nie ma zadnego kwasu. Tutaj mam nadzieję, że będzie tak samo. Finalnie to klient zdecyduje u kogo kupi i kogo potem będzie pytał o poradę w podłączeniu i ewentualnych błędach.
  • Odpowiedz
@R2F2: budowa kampera będzie, zaraz po sklepie xD. Teraz muszę znieść gorsze chwile, nudniejszy kontent itd, ale mam nadzieję, że długoterminowo będzie to dobra decyzja
  • Odpowiedz
@Korsir Tu nie chodzi kwas w Waszych relacjach, a poprostu o pieniądze. Przecież nie robisz tego dla idei, z czegoś trzeba żyć. A tu wchodzicie na raz we dwoje w niszowy temat ogólnie. Chyba że.marże na tych produktach są niebotyczne, ale raczej wątpię. Sam prowadzę jakiś tam biznesik i wiem ile to trzeba przychodu zrobić żeby wyszedł sensowny zysk. Jakbym miał się tym dzielić to bym to rzucił w cholerę.
  • Odpowiedz
@Korsir może zrób sobie przerwę i jedź gdzieś na tydzień lub dwa. Zapakuj się w bmw jak kiedyś w mazde. Odpoczniesz, podpatrzysz nowe trendy w niemieckich kamperkach i wrócisz z nowymi pomysłami.
  • Odpowiedz
@Korsir: Wiedziałem, że tak się będziesz tłumaczył: "bo oni już majom sklep". To wolne robienie Odyńców jest i tak szybsze od tego twojego szybkiego. Jaki z ciebie byznesmen? Przecież wiedziałeś ile rzeczy masz do zrobienia w stosunku do tego co mają już Odyńce na starcie i że z nimi możesz szybciej wystartować. Podobno to ty zrezygnowałeś ze współpracy, bo tak ci się paliło do jak najszybszego otwarcia sklepu. Prawda jest
  • Odpowiedz