Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Polscy Kanadyjczycy, pomimo wszystkich negatywnych opinii, które można usłyszeć w mediach i na forach, nadal chcę przeprowadzić się do Kanady. Jeśli przyjadę na IEC, a następnie zaaplikuję do provincial nominee program, czy mam prawo zostać do czasu otrzymania PR, czy też muszę wyjechać i czekać za granicą? Jakie są inne opcje?
#emigracja #kanada



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim masz prawo zostać o ile masz pozwolenie, samo czekanie na PR takim pozwoleniem nie jest :) można złożyć wniosek o „visitor record”, jest też kilka innych sposobów, wszystko zależy od tego jakie masz opcje.
Kiedyś badałem szczegółowo temat i wszystkie informacje znalazłem na ich rządowej stronie i na Reddit r/Canada. Polecam tam zajrzeć żeby dostać aktualne info
  • Odpowiedz
@mirko_anonim więc generalnie jest tak (przechodziłem przez ten proces 2 lata temu), że zależy to od tego gdzie pojedziesz. W Manitobie wymagane jest 6 miesięcy ciągłości w pracy by móc aplikować o nominację prowincji, kolejne 6 lub więcej miesięcy czeka się na samo otrzymanie nominacji plus dolicz sobie czas na złożenie jej, przygotowanie dokumentów - roczny IEC to w dzisiejszych realiach trochę zbyt mało. Ja aplikowałem jeszcze wtedy gdy wszystko szło
  • Odpowiedz