Wpis z mikrobloga

Pogralem pol godziny w #satisfactory (mam 100h w #factorio) i powiem szczerze ze nie rozumiem fenomentu tej gry i tego ze mozna sie tym jarac, albo ze mozna te dwa tytuly stawiac na rowni ze soba. Jak dla mnie to factorio jest po prostu pod każdym względem lepsze - skupiasz się na samym mięsku tej gry zamiast na #!$%@? chodzeniu i czytaniu jakis durnych questow czy jakis #!$%@? podpowiadajek xd

Nie chcialem piracic i wydalem 60zl, cale szczescie dalo sie zwrocic. Moze ta gra ma inny target, raczej dzieciakom bardziej przypadnie cos takiego bardziej minecraftowego gdzie hehe masz realny swiat, a nie taka gra planszpowa jak factorio.

Jakie są wasze opinie? #gry #grykomputerowe
stary_grat - Pogralem pol godziny w #satisfactory (mam 100h w #factorio) i powiem szc...

źródło: maxresdefault

Pobierz

co lepsze

• Factorio 43.7% (45)
  • Satisfactory 7.8% (8)
  • Na równi fajne 12.6% (13)
  • nie mam autyzmu 35.9% (37)

Oddanych głosów: 103

• 13
  • Odpowiedz
@stary_grat: Zaczalem od factorio. Gra jest rewelacyjna. I dosc trudna. Zadnej innej gry nie rozpoczynalem tyle razy co ta. Bo jak juz myslalem ze wszystko ok rozplanowalem to sie okazalo ze jednak nie do konca :PPP

Tylko ze to moze wynikac z tego ze ja juz tak mam - jak cos robie to ma byc dobrze. Wiec jak widzialem ze zrypalem to poprawialem. A czesto sie nie dalo tylko trza bylo zaczac od nowa :P

Co do satisfactory - zloto. jakie questy? Owszem ze cos tam w tle jest (jak w factorio - wyslij rakiete). Zawsze mialem na nie wywalone i se gralem po
  • Odpowiedz
  • 1
captain of industry

@gorzki99: nie, ale już się ściąga, zaufam i sprawdze

Dla mnie Satisfactory jest gorsze bo bez sensu przepalam czas na chodzenie, skakanie, rozglądanie się, zamiast po prostu budowac i czerpać przyjemność z produkcji. Nie wiem może się do factorio przyzwyczailem i teraz mi ciężko się było przestawić
  • Odpowiedz
@stary_grat: Jak wspomnialem - zaczalem od factorio. I caly czas chyle czola i czapki z glow. Satisfactory nie jest gorsze - jest inne. I wlasnie ta innosc ma swoj urok. Oprocz skupienia sie nad optymalizacja produkcji (ktora niejako narzucaja Ci questy) to mozesz se jeszcze pozwiedzac i sie pobawic. Jak dla mnie to raczej plus a nie minus.

P.S. W captain of industry bedziesz mial problem z kopalniami i wysypiskami.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to factorio jest po prostu pod każdym względem lepsze

@stary_grat: Może się wydawać, że to podobne gry, ale tak naprawdę to są dwie różne gry. Mają tylko jedną rzecz wspólną - budowanie fabryki. A nawet budowanie w 2D i 3D też się mocno od siebie różni.
Porównywanie ich nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@stary_grat: jedyny factory builder, który jest mnie w stanie zainteresować na równi z Factorio (1915 godzin, BTW) to Dyson Sphere Program, jest na pc w gamepass, jak korzystasz.
Cała reszta - meh, nie wciąga.
  • Odpowiedz
@stary_grat: Ja do tej gry kilka razy podchodziłem, miałem na początku odczucia, że ta gra jest nieciekawa, ale za którymś razem "pykło" i skończyłem ostatni dostępny etap rozwoju z wynikiem prawie 170godzin. Niektóre gry tak mają, że początek nie zachwyca, powoli się wszystko rozkręca, trzeba poznać mechaniki itd. ale jak się rozkręci, to potrafią nieźle wciągnąć.
  • Odpowiedz
@stary_grat: obie gry są superanckie na swój sposób i wymagają trochę innego podejścia, czy planowania (w obu mam kilkaset godzin). A jeszcze zaraz wchodzi Satisfactory 1.0 i Factorio 2.0+ DLC, ciężkie jest życie pioniera ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pozdrawiam serdecznie
  • Odpowiedz
@stary_grat: Satisfactory sporo traci przez tą mapę, gdzie de facto dostajesz ciągle to samo- przejdziesz raz i dziękuję, do zobaczenia nigdy, elo. MC czy factorio albo DSP też by w końcu znudziły, gdyby mapy były ograniczone.
  • Odpowiedz
@stary_grat: To są zupełnie inne targety. Tak jak piłka nożna i piłka ręczna. Grałem w obie i obie sprawiają mi frajdę.
W factorio po pewnym czasie fabryka wygląda jak płytka drukowana a w Satifactory ma 8 - 10 piętrowe fabryki.
W satifactory lubię to że fauna atakuje tylko mnie a nie fabryki a złoża są niewyczerpywalne i jedynym problemem jest szybkość ich wydobycia.
  • Odpowiedz
@stary_grat: Obydwie gry ograłem bardzo mocno i stwierdzam, że są zupełnie różne

Factorio jest znacznie trudniejsze i wymagające, ale rozbudowa fabryki po jakimś czasie sprowadza się do multiplikowania segmentów fabryki i walki o optymalizację, zupełnie zatraca się skala mikro i zaczyna się to przeradzać w projektowanie ogromnej płytki PCB z wielkoprzepustowymi ściezkami :D

Natomiast Satisfactory jest dużo prostsze i postawione na "relaks". Surowce nieskończone, nic nie niszczy bazy, pełen lajcik.
  • Odpowiedz