Wpis z mikrobloga

"AAAA EEEE YYY TOO NIE NASZA WOJNA!!!! POLSKA MUSI BYĆ NIEZALESZNA OD USA I ZACHOTU".

NIE! To jest nasza wojna, to jest wojna całego zachodu. To jest wojna o przyszły układ świata, o to czy Polska będzie dalej w zachodniej strefie wpływów. Polska nie jest w stanie być niezależnym krajem, neutralnym. Nie, gdy obok stoi krwiożerczy twór, który kolejny raz puka do bram Europy. Sojusz w NATO, sojusz w Unii, import amerykańskiej broni, to są świętości. Sami nie produkujemy nic prawie z uzbrojenia, dlatego kupno od usa, jest najlepszą opcją. Obecność Amerykanów w Polsce to świętość, wydatki na zbrojenia to też świętość.

A Ukraina, Ukraina robi za męczennika. Niech każdy głupi p0laczek proruski zrozumie, że oni giną tam, codziennie, są niszczeni, przelewają własną krew, byśmy my, ani nikt z Europy nie musiał. Oni walczą o to, by ta kacapska horda nie zalała nas. W naszym zasranym interesie jest dać im każde możliwe uzbrojenie, amunicję i wsparcie. Tak długo, jak Ukraińcy mają czym walczyć i wykrwawiać kacapię, tak długo my tutaj mamy spokój. Gdy Ukraina upadnie, my jesteśmy następni oraz państwa Bałtyckie. Ruscy nawet nie muszą tu wchodzić, wystarczy że podejdą pod granicę. Sam ten fakt ozacza całkowity chaos i degenerację regionu.

Obojętnie, czy ktoś lubi Ukraińców, czy nie, oni giną, byśmy my mogli tutaj w dobrobycie pisać, a nie leżeć gdzieś w rowie trzymając w rękach swoje wyrwane jelita. Dlatego pamiętajcie, Ukraina nie walczy tylko za siebie, to jest pierwszy front nowej globalnej wojny proxy. To jest starcie cywilizacji zachodniej ze wschodnią dziką hordą.

#ukraina #wojna #rosja #usa
Van-der-Ledre - "AAAA EEEE YYY TOO NIE NASZA WOJNA!!!! POLSKA MUSI BYĆ NIEZALESZNA OD...

źródło: 1000020827

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@robertkk powiedz mi jak Ukraina może wygrać xd jak w ogóle ktoś w wojnie może wygrać. Popatrz historycznie kto gdzieś kiedyś wygrał jakąś wojnę. #!$%@? głupich dzieciakow
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: ja skomentuje to tak: firma w której pracuje wstrzymała wszystkie bardzo duże inwestycje w Polsce (rozpoczęte są realizowane). Czekają na rozwój wydarzeń, coś teraz powoli wszystko się stabilizuje. Podejrzewam że w skali kraju nie są jedyni. Więc mówienie, że to nie jest nasza wojna jest przejawem głupoty/działania na szkodę kraju. Polski rząd który doprowadził do tych cen energii, też można pociągnąć od odpowiedzialność (nie, to nie wina unii.)
  • Odpowiedz
@tomszczyk

powiedz mi jak Ukraina może wygrać xd jak w ogóle ktoś w wojnie może wygrać. Popatrz historycznie kto gdzieś kiedyś wygrał jakąś wojnę. #!$%@? głupich dzieciakow


Obrona suwerenności to jest już wygrana. Kraj można odbudować, gospodarkę odtworzyć. Niemcy, Japonia czy Korea Południowa to są najlepsze przykłady. Kompletnie zniszczone po II WŚ, obecnie są potęgami gospodarczymi. Ważne tylko żeby być w zachodniej strefie wpływów bo tylko ona to umożliwia. Ruski mir
  • Odpowiedz
@Jabby ogólnikowe #!$%@?, powiedz to ludziom którzy stracili rodzinę, dobytek itd. Nie miałeś dziadków którzy przeżyli wojnę? Bo ja miałem i sporo opowiadali. W wojnie wszystkie strony są przegrane
  • Odpowiedz
@tomszczyk

No dla człowieka który stracił bliskich to jest przegrana (nie mówiąc już o samych zabitych), ale z punktu widzenia państwa to już inaczej wygląda. USA w II WŚ straciło 300.000 żołnierzy, ale wojnę absolutnie wygrało ustalając globalną dominację i własny dobrobyt na kolejne 80 lat.
  • Odpowiedz
@Jabby co to jest usa? Jedź do usa znajdź ludzi-weteranów lub wdowy po nich, jeżeli jeszcze żyją, i ich zapytaj czy wygrali. Państwa tworzą ludzie i to ludzie giną, tracą swoje dobra, niejednokrotnie w imię #!$%@?-wie-czego. Trzeba robić wszystko by nigdy żadna wojna do nas nie dotarła.
  • Odpowiedz
@tomszczyk

Ale wiesz że Putin ma wywalone na Twój pacyfizm? Jak masz agresywnego sąsiada i nie chcesz żeby mordował Twoich obywateli to albo się trzeba zbroić na potęgę żeby go zniechęcić do ataku, albo maksymalnie go osłabić wspierając jego wrogów z którymi już walczy.
A najlepiej to i to.
  • Odpowiedz
@tomszczyk

No to jaką "dyplomację" widzisz z Putinem? "Panie Vladku, zamkniemy granice z Ukrainą, niech se ją pan zajmie, ale obiecuje pan że da nam spokój? Słowo?"
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: myślisz że Ukraińcy walczą o to abyśmy w pl mieli spokój. No nie.. mają nas w dupie.
Czy nam pasuje że scieraja siły ruskich. No tak!

Czy stosujesz tempą propagandę? Oczywiście! Ciężko nie mieć do tego pogardy.... Pozwól ludziom samemu myśleć o ile jesteś uczciwy
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: "AAAA EEEE YYY TOO NIE NASZA WOJNA!!!! POLSKA MUSI BYĆ NIEZALESZNA OD USA I ZACHOTU"
Nic mnie tak nie bawi jak to że konfederackie kukiełki wróciły do tej narracji ostatecznie pokazując że mają swoich wyborców za kretynów.

Jak ktoś nie wie to argument "balansowania" pomiędzy wschodem a zachodem był szalenie popularny przed 2022 rokiem i często jako przykład byla podawana Białoruś. Nie trzeba być suntzu żeby domyślić się że bycie między młotem a kowadłem to nie jest najlepszy pomysł jak się jest małym biednym państwem ale to nikomu w ruskich szeregach nie przeszkadzało powielać te genialną strategię.

Do czasu aż ich wzór wolnorynkowej wspaniałej dyktatury (która dosłownie kilka lat wcześniej brutalnie spacyfikowała protestujących i tajna policja do dzisiaj prawdopodobnie torturuje ludzi) Białoruś została w 2022 z miejsca zassana dupą przez Rosję i od 2 lat bierze udział w wojnie w której nie ma absolutnie żadnego
  • Odpowiedz
a ukraina niech wygra i sobie zyje w spokoju, po wojnie nie musimy sie nawet z nia lubic


@robertkk: przecież 1000x lepiej jest mieć państwo demokratyczne które jest twoją konkurencją gospodarczą, niż osrane gównem państwo takim jakie jest rosja. Konkurencja gospodarcza państwa demokratycznego nie postawi ci czołgów pod granicą, bo tak i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre Niezależność to jest wtedy kiedy nikogo się nie musisz pytać o zdanie, jak tego nie rozumiesz to nie zaczynaj dyskusji. Co do walki Ukraińców za nas to jest to kompletna bzdura. Gdyby role się odwróciły, to Ukraina była by już dawno ułożona z naszymi najeźdźcami. Oczywiście nikt nie powinien z nas się cieszyć tym cierpieniem zwykłych ludzi na Ukrainie. Jestem natomiast pewien że nie moglibyśmy liczyć na taką samą empatię
  • Odpowiedz