Wpis z mikrobloga

Sprawa nagła i nie wiem jak ją rozwiązać

- tata jest wpisany jako wlasciciel, ja wspolwasciciel w mój samochód(lata temu żebym nie bulił tysiace za OC)
- tata ma jeszcze swoj samochod

Mama przywaliła jego samochodem w czyiś zderzak, no i wiadomo, ktos chce zglosic to z ubezpieczenia i:

- jak mniemam na kazdy samochód w który tata jest wpisany i też pewnie na mnie leci zwyżka za szkode za to zdarzenie?
(Chyba ze jestem w błedzie)
- jak tego uniknac? Szybki wniosek o przerejestrowanie na mnie? Jak to zrobic? Darowizna, umowa sprzedazy? Wniosek w wydziale komunikacji? Niestety jest wpisany jako wlasciciel, wiec pewnie dowód rejestracyjny do wymiany bo go nie wykresla.
- OC na mój samochód konczy sie za niecały miesiac. Opłacić OC póki wyliczenie jest po staremu z tatą i mną w wniosku, czy od razu wypisac OC na siebie i biegać przerejestrowywac samochód?

Nie chce stracić zniżek bo już mam full

#oc #ubezpieczenia #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Karton_ze_szklem czyli nawet jak wykaszanił coś na swoim pojezdzie to na mnie nie spływa chociaż jest wspolwlasicielem na moim pojezdzie?

Ale tak czy siak pewnie przy wyliczaniu wezmą jego zwyżkę i to jakoś wyciągnie mi koszt w górę.

A lepiej wypisać zniesienie współwłasności, czy konkretnie umowe darowizny?
  • Odpowiedz
@Vahn: on dostał zwyżkę i będzie ona w każdym pojeździe jest wpisany. Nie ważne czy jest współwłaścicielem czy sam. Żeby go wykreślić musisz mieć dokument na to, że drugą połowę nabyłeś. Albo darowizna albo umowa KS
  • Odpowiedz