Wpis z mikrobloga

https://noizz.pl/spoleczenstwo/zasady-pracy-w-koreanskiej-firmie-w-polsce-otwieraj-drzwi-szefowi-i-szeroko-sie/sw38vr4?utm_source=wykop.pl_viasg_noizz&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2

Cześć, przyjaciele z Polski.
Tu Porea.
Ktoś wcześniej zapytał mnie o moją opinię na temat artykułu na temat, który może być dość wrażliwy, więc chciałbym podzielić się moimi myślami jako Koreańczyk.

1. Kultura ukłonów jest wyrazem wzajemnego szacunku. Jednak zazwyczaj trudno jest patrzeć prosto w oczy podczas kłaniania się, dlatego należy uważać.

2. Pracuję w koreańskiej firmie, zajmując się zarządzaniem, zasobami ludzkimi i operacjami. Uśmiechanie się i otwieranie drzwi, wskazywanie kierunku ręką - takie zachowanie w ostatnich czasach jest coraz rzadsze w Korei, ponieważ niektórzy twierdzą, że to "zbyt przesadne". Jednak wielu przełożonych w wieku 40 i 50 lat nadal oczekuje takiego traktowania. Niektóre firmy uważają to za podstawę w biznesie.
Dodatkowo, przeczytałem, że artykuł przetłumaczył zdanie "nie smuć się, gdy służysz swojemu przełożonemu". Myślę, że konieczność wyłączenia osobistych uczuć w biznesie jest wspólna na całym świecie. Uśmiechniętą twarz lubią wszyscy, bez względu na to, czy są Irańczykami, Amerykanami, czy Papuasami.

3. Warto uwzględnić fakt, że wszyscy mężczyźni w Korei odbyli służbę wojskową trwającą co najmniej 2 lata. Jest to jedyny podzielony kraj na świecie, który znajduje się w stanie rozejmu, a nie pokoju. To konstytucyjny obowiązek dla koreańskich mężczyzn i nie można go zignorować.
W koreańskim wojsku jest takie powiedzenie:
"Jeśli każą ci coś zrobić, nie zastanawiaj się, po prostu zrób to, co ci każą."
W zamkniętych męskich grupach takie sytuacje zdarzają się częściej.
Myślę, że to może być podobne w przypadku zagranicznych fabryk LG.
Koreańczycy mogą do pewnego stopnia zaakceptować takie zachowanie w stosunku do innych Koreańczyków, ale nie sądzę, żeby można było narzucić takie podejście cudzoziemcom.
Dodatkowo, w Korei jest duży szacunek dla starszych. Chociaż istnieje wiele sprzeciwów, niektórzy ludzie oczekują szacunku tylko ze względu na swój wiek. To wynika z konfucjańskich myśli w Korei i uważam, że to różnica kulturowa.

Pisząc to, zrobiło się dość długo.
Podsumowując, jeśli LG rozpowszechniło takie ogłoszenie w języku polskim, to rzeczywiście jest to problem.
Chętnie poznam wasze opinie na ten temat.

#ciekawostki #porea #mirekzkorei
josb515 - https://noizz.pl/spoleczenstwo/zasady-pracy-w-koreanskiej-firmie-w-polsce-o...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
co sie robi gdy podczas takiego uklonu stuknicie sie glowami?


@MercedesBenizPolska: Nigdy o tym nie myślałem. Jeśli chodzi o kąt, to w przypadku biznesowego ukłonu zwykle pochyla się o około 15-20 stopni, więc głowa nie powinna się zderzyć.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dqdq1 bardzo dobre pytanie. Palą również aktorzy prawie w każdej k-drama którą oglądałem. U nas dopuszczalne jest to jedynie w filmach gdzie akcja dzieje się w czasach PRL.
  • Odpowiedz
@josb515

Dodatkowo, przeczytałem, że artykuł przetłumaczył zdanie "nie smuć się, gdy służysz swojemu przełożonemu". Myślę, że konieczność wyłączenia osobistych uczuć w biznesie jest wspólna na całym świecie. Uśmiechniętą twarz lubią wszyscy, bez względu na to, czy są Irańczykami, Amerykanami, czy Papuasami.


Zacytuje ci fragment piosenki Kazika
"Polacy są tak agresywni a to dlatego że nie ma
AntyMoron - @josb515
Dodatkowo, przeczytałem, że artykuł przetłumaczył zdanie "nie sm...

źródło: temp_file3608124188764041913

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@dqdq1: @AntyMoron W porządku. Muszę przyznać, że wciąż wielu Koreańczyków pali p-------y. Ostatnio w UE trend zmienia się z papierosów tradycyjnych na elektroniczne, prawda? Słyszałem, że Philip Morris zmienił swoje podejście biznesowe na "teraz pal zdrowe e-p-------y". Jednak wciąż wielu Koreańczyków pali p-------y. Myślę, że fakt, że mieszkają za granicą i brak znajomości lokalnych zwyczajów sprawiają, że nadal palą.

W Korei media wciąż przedstawiają "macho mężczyzn palących p-------y" jako
  • Odpowiedz