Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że w #mcdonalds nadchodzą wielkie zmiany jeżeli chodzi o kawę? Chcą nas zmusić do kupienia kubka your cup wielokrotnego użytku, albo trzeba będzie dopłacać do kubka jednorazowego? Załóżmy, że kupię ten kubek wielokrotnego użytku. Jak odbywa się zamówienie kawy do stolika? Kiedy i jak podać swój kubek? Co jeżeli wypiję kawę i chcę zamówić drugą? Przyjmą nieumyty kubek?
dziobnij2 - Rozumiem, że w #mcdonalds nadchodzą wielkie zmiany jeżeli chodzi o kawę? ...

źródło: 1000001624

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@dziobnij2: z 5 lat temu jak byłem w UK, to normalnie dajesz im brudny kubek, ładnie ci umyją i naleją kawę. Wtedy doliczali 5p za kubek, więc taki wielorazowy ze Starbucksa za 1 funta zwracał się po 20 kawach. Teraz też ganiam wszędzie ze swoim kubkiem (czystym), bo to nawet 20 eurocentów oszczędności na kawie.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: nie w McDonald's tylko wszędzie, to UE wprowadziła SUP 2.0
Na ten moment ceny się nie zmieniają, jedynie jest pokazane, że cena kubeczka czy opakowania jest wliczona (0,25 lub 0,31 gr w zależności od opakowania)

Można przynieść swój kubek i kupić napój, wtedy możemy ominąć cenę za opakowanie (ten cały SUP), natomiast opakowanie/kubeczek, który przyniesiemy musi mieć atest żywności oraz w przypadku jeśli jest uszkodzony to jest szansa, że
  • Odpowiedz
@dziobnij2: za granicą już to funkcjonuje - po prostu po skończonym posiłku skanujesz QR code i wrzucasz kubek do pojemnika, drukuje Ci kupon z tym 1 euro zwrotu i albo go wykorzystujesz przy kolejnym zamówieniu, albo po prostu przy kasie prosisz o zwrot na kartę lub w gotówce. Jak dla mnie spoko opcja - mniej śmieci;)
  • Odpowiedz
@dziobnij2: będą powoli gotować żabę i co roku zwiększać to 30 gr, aż za kilka lat to będzie kilka złotych i nikt nawet nie zauważy i cyk marża na kawę 1000% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dziobnij2: mieszkam niedaleko mcdonalda w centrum miasta. non stop na trawnikach i w krzakach są kubki i inne śmieci z McD. Albo śmietnik jest przepełniony, albo dzbany zostawiają śmieci na murkach i przy ławkach. Rozumiem konieczność ograniczenia tych śmieci z McD i innych papierowych słomek
  • Odpowiedz
Rozumiem, że w #mcdonalds nadchodzą wielkie zmiany jeżeli chodzi o kawę? Chcą nas zmusić do kupienia kubka your cup wielokrotnego użytku, albo trzeba będzie dopłacać do kubka jednorazowego? Załóżmy, że kupię ten kubek wielokrotnego użytku. Jak odbywa się zamówienie kawy do stolika? Kiedy i jak podać swój kubek? Co jeżeli wypiję kawę i chcę zamówić drugą? Przyjmą nieumyty kubek?


@dziobnij2: dadzą człowiekowi opcję kupowania kawy i nalania jej
  • Odpowiedz