Wpis z mikrobloga

Szczerze Wam powiem, że nie wiem, jak zniósłbym psychicznie sytuację, w której byłbym klientem HRE i byłaby to moja nieruchomość do życia. Spłacać kredyt nie jest miodnie, ale spłacać kredyt na mieszkanie, które nigdy nie powstanie z szansą, że się nie odzyska tych środków to musi być dramat. #hre #nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GomiGomi: Tak się kończy legalizowanie sprzedawania dziur w ziemi ¯\(ツ)/¯ Wyscamowanie frajerów w ten sposób było od początku kwestią czasu.
  • Odpowiedz
@GomiGomi: ja się dziwie że tak gnidy, czy to skorumpowani politycy czy tak jak w tym przypadku, czy oni się zwyczajnie nie boją, myślą że są nieśmiertelni? są panami życia i śmierci? coś i się p----------o, ostatnio na Słowacji jeden taki było co ficoł ficoł i znikoł XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Wielka-Polska-Betonowa: Właśnie to mnie zadziwia. Nikt się nie obawia, że komuś w desperacji o--------i? Na Instagramach ludzie, którzy są jawnie scamerami, toczą się wobec nic sprawy w sądach, poszkodowanych są całe listy na wielomilonowe kwoty, a chodzą sobie po knajpach i streamują to.
  • Odpowiedz
@GomiGomi: przecież każdy nabywca który ma spisaną normalną umowę deweloperską jest zabezpieczony (chyba), problemem jest tylko chodzenie i załatwianie tego i to że czekałeś na mieszkanie a nic nie dostałeś. Wszystkie pieniądze zostaną odzyskane. Bank sam w sobie by też nie dał kredytu na 30 lat komuś kto kupuje mieszkanie od upadającego dewelopera.
  • Odpowiedz
przecież każdy nabywca który ma spisaną normalną umowę deweloperską jest zabezpieczony


@zeszyt-w-kratke: Ale wierzyciele HRE nie mieli umów deweloperskich, z tego co rozumiem kupowali tylko udziały ("equity") w spółkach celowych. Na coś takiego banki chyba nie dawały kredytów hipotecznych, ale mogę się mylić.
  • Odpowiedz
Ale wierzyciele HRE nie mieli umów deweloperskich, z tego co rozumiem kupowali tylko udziały ("equity") w spółkach celowych. Na coś takiego banki chyba nie dawały kredytów hipotecznych, ale mogę się mylić.


@MiedzygalaktycznyMors: no to takich mi nie szkoda bo raczej znali ryzyko jeżeli ktoś dysponuje takim kapitałem żeby kupować mieszkania bez kredytu czy na kredyty gotówkowe z jakiegoś bociana to chyba raczej znał ryzyko i to że mógł wtopić pieniądze.
  • Odpowiedz
spłacać kredyt na mieszkanie, które nigdy nie powstanie z szansą, że się nie odzyska tych środków to musi być dramat


@GomiGomi: nie wiesz nic o ustawie deweloperskiej i nigdy nie brałeś kredytu prawda?
  • Odpowiedz
  • 1
@marcaj: Ludzie z hipotekami dostaną zwroty z DFG. Natomiast to potrwa nim całkowicie HRE ogłosi upadłość, a raczej nikt im rat nie odroczy. Nadal uważam, że to jest stres jak cholera i odchodziłbym od zmysłów w podobnej sytuacji.
  • Odpowiedz
@GomiGomi: W Rosji to było popularne swojego czasu 1 kryzys, i pyk ludzie z dziurami w ziemi zadatkami na 500k PLN, wykonawca zastępczy mówiący, że w takiej cenie to nie ma uja ty spłacasz odsetki zakredytowany pod korek, a dev zastępczy mówi dosyp 300k bo palcem nie ruszę.
  • Odpowiedz