Wpis z mikrobloga

Poszukuję kompa do 1000 zł. Najlepiej z systemem i nowego. Kilka lub kilkanaście lat temu przewertowałbym fora i sam sobie złożył, tak jak zawsze robiłem, ale od tego czasu mam znacznie mniejsze wymagania pod tym względem i wypadłem trochę z obiegu z wiedzą w tym temacie. Jedyne do czego teraz potrzebuję kompa to przeglądanie neta, youtube, słuchanie muzyki na głośnikach i inne podstawowe rzeczy. Niby mam od tego lapka, konsolę, telefon, ale mam skłonność do operowania na 20+ otwartch kartach i ogólny multitasking, (mój już nie daje rady z takim trybem pracy, głównie na przeglądarce). Wiem, że cena raczej śmieszna, ale aktualnie działam na kilkunastoletnim klocku i pewnie po formacie czy ograniczeniu dodatków do przeglądarki jeszcze dawałby radę, tylko, że poza tym, coś z nim jest nie tak, bo seryjnie rozwala mi monitory. Zaczynają się wyłączać po kilku minutach, włączają i wyłączają się podczas rozruchu czy wyłaczonym pc. Nie chcą zaskoczyć itp. Zazwyczaj po kilku miesiącach użytkowania. Nie wiem czy to GPU, zasilacz, napięcie w gniazdku. ¯_(ツ)_/¯ Ale problem zaczął pojawiać się po zmianie GPU kilka lat temu. Z tym, że jak monitor już dotknie ta awaria to nie działa na zintegrowanej czy innym PC. Zresztą to nie jedyna rzecz która mi padła (min. płyta główna, karta dźwiękowa, głośniki, gpu) Ale to było na sporej przestrzeni lat, a akcja z monitorami powtarza się cyklicznie i ma taki sam przebieg. Ten co kupiłem ostatnio już po pierwszym podłączeniu podczas uruchamiania odpalał się na dobre dopiero na pulpicie, wcześniej dioda włączała się i wyłączała, aż w końcu zaskoczył, wtedy już działał normalnie. Do dziś XD. Tani był, ale szkoda, bo dość duży i dobra jakość obrazu.

Rozpisałem się, więc poszukuję sensownego kompa w cenie i do wymagań jakie napisałem i może przy okazji ktoś będzie wiedział dlaczego na obecnym mogą padać mi monitory.

Na allegro są jakieś gotowce, ale zawsze sceptycznie do nich podchodzę

#komputery #pcmasterrace #hardware #software
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@avirant stary trochę. No i takie gotowce mają małe możliwości upgrejdu. Może wolałbyś składaka o Większych możliwościach?
A może tylko ciut droższy ale znacznie nowoczesniejszy generacyjnie, nowiutki minipc na raty 0%?

Jak. Coś. To PW.
#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
  • 0
@avirant z tej strony, ktora ci wyslalem, kupowaliśmy kompy jak firme stawialismy w 2019r - byle bylo cokolwiek. Do tej pory wszystkie dzialaja
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@0_I_0 Ok git, wygląda solidnie. Zobaczę jeszcze co kolega wyżej ma do zaoferowania i muszę znaleźć przyczynę czy to wina kompa czy coś z instalacją, żeby nowego pc spokojnie podłączyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@avirant aaa i jak bedziesz bral gotowca to zwroc uwage na wyjscia video (chyba ze bedziesz mial dodatkowa grafike) dell ma glownie wyjscia DP
  • Odpowiedz