Wpis z mikrobloga

#wiedzmin #grykomputerowe

Jakieś 15 lat temu:
- Przeszedłem Wiedźmina 1.
- Zacząłem grać w Wiedźmina 2. Doszedłem do połowy i zepsuł mi się komputer.

Nigdy nie grałem w Wiedźmina 3. Bo nie przeszedłem Wiedźmina 2, a musiałbym go od początku i mi się nie chce.

Co zrobić? Chciałabym w końcu w tego 3 zagrać. Ale wtedy już pewnie nigdy nie zagram w 2.

Czasu i chęci na gierki coraz mniej. Ostatnie długie granie to Mass Effect 1-3 kilka lat temu.

A może darować sobie Wiedźmina i zagrać w coś nowszego? Zacząłem ostatnio grać w Skyrim, ale po kilku godzinach mi się znudziło. Teraz jest modny Elder Ring, ale ponury klimat chyba mi nie odpowiada.

W co zagrać?

  • Przejść 2, potem 3 32.8% (19)
  • Darować sobie 2 i grać w 3 44.8% (26)
  • Przejść jeszcze raz 1, potem 2 i 3 12.1% (7)
  • Zagrać w coś innego 5.2% (3)
  • Inne 5.2% (3)

Oddanych głosów: 58

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: przyznam że przypadek jest skomplikowany, może spróbuj naprawić ten stary komputer, po 15 latach pewnie wiedza o podzespołach większa i uda Ci się znaleźć usterkę. Tak czy inaczej trzymam kciuki na mądry wybór.

  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@sm3rf-m4rud4 nie czytałem, w sumie to nie bardzo rozumiałem też 2. Jakiś Magister nie wiadomo kto i skąd xD W 1 było jakoś po kolei (albo bardziej się jarałem i czytałem nawet bestariusze z potworami).

Ale oglądałem Wiedźmina na Netflixie. To chyba fabularnie okres z 3.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@niech_ktos nie no kompa mam nowego xD Ale jak miałem chęć pograć, to zawsze wybierałem co innego i omijałem Wiedźmina, bo czekał na mnie ten 2 do przejścia od początku (pamiętam te ponure bagna). Muszę chyba postanowić czy się przemęczyć czy pogodzić się z tym, że w 2 nie zagram już nigdy.
  • Odpowiedz
@mk321: to nie to samo, ale na sile mozna powiedziec, ze Netflixowy nakreslil Ci postacie i bedziesz czesc z nich znal. Sporo rzeczy pozostanie dla Ciebie niezrozumialych, np relacje Geralta ze Skellige.
  • Odpowiedz
nie musisz grac w 2 zeby rozumiec 3. Jesli czytales ksiazki to w zupelnosci wystarczy.


@sm3rf-m4rud4: @mk321 Ja pierwsze zderzenie z Wiedźminem miałem grając właśnie w trójkę i wszystko co się dzieje w grze bez problemu zrozumiałem, wiadomo że jest dużo nawiązań i smaczków dla tych co grali w poprzednie części i znali książki (sam je wyłapałem dopiero przy kolejnym przejściu trójki po wcześniejszym przeczytaniu książek i zapoznaniu się
  • Odpowiedz
@Jajozjadakure: a nie no, to akurat prawda. Aczkolwiek granie w W3 nie znajac uniwersum to po prostu doswiadczenie okrojone mysle o jakies 50% funu :) W momencie, w ktorym Geralt rozmawia z Zoltanem i wspomina stare czasy milo te stare czasy znac. Mozna tez oczywiscie to olac.

Nie uwazam sie jednak za zjebologa, wiec jezeli kierujesz te slowa do mnie to c--j ci w dupe lamusie :)
  • Odpowiedz
To było ogólnikowo, ostatnia część wypowiedzi była bezpośrednio do opa (powinienem oddzielić żeby było bardziej przejrzyście). Ale jeżeli się poczułeś i wziąłeś to do siebie to nie moja sprawa.
  • Odpowiedz
@mk321: Przypomnij sobie moment, w którym byłem a następnie poszukaj save w interencie od tego momentu / misji i pobierz go, a nastepnie wczytaj.

Poza tym wiele osob gralo w 3 bez zagrania w 1 i 2 a mimo to, nie pogubili się fabularnie itp, wiec ta gra jest tak skonstruowana, ze nawet nie musisz zagrać, aby wiedziec co i jak
  • Odpowiedz