Wpis z mikrobloga

Próbuję ustalić mądry plan działania.
Objawy:
średnio co pół roku blokuje mi się albo lewe albo prawe kolano - ból taki, że nie da się zgiąć. Ostatnia diagnoza po USG:
ścięgno m. czworogł. i jego przyczep rzepkowy z cechami nasilonej wapnistej entezopatii. Cechy USG niewielkiej lateralizacji rzepki.
Niewielki wysięk w zachyłku nadrzepkowym.
Pogrubiałe na tle obrzęku tkanek miękkich struktury do przodu od więzadła rzepki, ale bez wysięku
Generalnie gość od USG stwierdził, że przez zwapnienie mam kolana jak 60-latek (30 here).

Co teraz?
Suplementuje się kolagenem i asparginem biore przeciwbolowo kostarox.

Co dalej?
Zastanawiam się teraz co dalej i jest to o tyle problem, że najbliższe 2 miesiące spędzam na wiosce nad morzem gdzie najbliżej jest #szczecin #swinoujscie czy mozecie polecic dobrego #ortopedia w tych rejonach?

Czy moge probowac "rozruszac" kolana np. krotkimi przejazdzkami na rowerze (brakuje mi tego)?
Czy znajde gdzies cwiczenia online na takie dolegliwosci?

@Poemat czy jestes w stanie cos podpowiedziec?

#medycyna #kolana #mikrophysio #fizjoterapia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bylembordo Adam Sokołowski przyjmuje w domu lekarskim na prawobrzeżu i Villa medica przy jasnych błoniach. Weź swoje wyniki i idź do niego. Tanio nie jest, ale doktor Ci wytłumaczy elegancko, co w Twoim przypadku można zrobić, co powinieneś dalej i jakie powinny być dalsze kroki. I poświęci Ci tyle czasu, ile będzie potrzeba
  • Odpowiedz
ścięgno m. czworogł. i jego przyczep rzepkowy z cechami nasilonej wapnistej entezopatii


@bylembordo: Zwapnienie na przyczepie do rozbicia przez zabiegi z fali uderzeniowej, w międzyczasie pracować cały czas czworogłowym
  • Odpowiedz
@bylembordo: ja z typem skóry 2, czyli nie najaśniejsza karnacja polecam pić marchewki i naświetlać się krótko, często, bez kremu, dla bardzo jasnych karnacji (typ 1) to krótko może oznaczać nawet tylko minutkę lub dwie i dłuższą przerwę w cieniu, odnośnie zwapnień, to naświetlanie słońcem rusza zmagazynowany wapń w organizmie (np. w zwapnieniach) i go wbudowywuje w kości, stawy itp.
  • Odpowiedz