Wpis z mikrobloga

#wakacjekredytowe #ing #chwalesie
Rok walki z korporacją o swoje prawa, najpierw interwencja u rzecznika finansowego, potem odwołania banku, kilkanaście reklamacji ale udało się i finalnie wygrałem. Otrzymałem wczoraj taką wiadomość oraz doczekałem się zmiany terminu w bankowości internetowej i nowego harmonogramu spłat. Kredyt fix na 3.4% więc było o co walczyć. Co ciekawe mimo decyzji rzecznika finansowego oraz tego, że inne banki (np. PKO) bez problemu przedłużały fixa, ing idzie w zaparte i twierdzi że robią gest dobrej woli xD

wydłużyliśmy okres obowiązywania oprocentowania stałego o czas zawieszenia spłaty kredytu, ponieważ skorzystał Pan z tak zwanych wakacji kredytowych. W naszej ocenie „Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom” nie wymaga od nas wydłużenia okresu obowiązywania oprocentowania o czas zawieszenia. Na podstawie reklamacji xxx wydłużyliśmy jednak ten okres. Zrobiliśmy to w ramach wyjątku. Przyjęliśmy, że zmiana ta jest w Pana ocenie korzystna i uzasadniona ekonomicznie. Przed zakończeniem wydłużonego okresu stałej stopy, wyślemy do Pana nową ofertę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@excelfinance: dzięki! Wiem że było dużo dyskusji na ten temat zaraz po wpowadzeniu ustawy, rzecznik w mojej kwestii wypowiedział się jednoznacznie, data fixa jest jednym z warunków kredytu, a wakacje kredytowe zawieszają WSZYSTKIE warunki kredytu. Gdyby ktoś potrzebował jakiejś pomocy to proszę o kontakt. Nie jestem prawnikiem ale mogę przesłać dokumentację mojej sprawy oraz krok po kroku wytłumaczć jak należy postępować
  • Odpowiedz