Wpis z mikrobloga

Przed chwilą miałem drugie podejście do wykonania testu progu mleczanowego i drugi raz mi go nie wykryło. 26 lat chłop.
Pas: Garmin HRM PRO Plus
Zegarek: Garmin Fenix 6X Pro

Łapałem się w każdy zakres tętna poza ostatnimi 3 minutami, gdzie pokazywało mi żeby biec w tętnie 182-192. Mój max jaki jestem wstanie wyciągnąć to 176 - przy 3 takich minutach ledwo żyję.

Jestem wstanie określić sobie strefy według tego co udało mi się 2 razy wykonać w tych testach czy lepiej zostać przy sztywnych wartościach ze wzoru? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bieganie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VIX3R: ale wiesz że to tylko algorytm.
Kiedyś wrzucał tu wykopowy ekspert od maratonów wyniki z garmina i z badania i nijak się miało jedno do drugiego
  • Odpowiedz
  • 0
@BennyLava: @Sl_w_k_1 dobra, to dzięki za odpowiedzi w takim razie - myślałem, że ten test ma jakiś sens. Zostanę w takim razie przy moich wyliczeniach kalkulatorowych, a jak będzie potrzeba to skoczę na badania.
  • Odpowiedz
@VIX3R: jest też druga szkoła Danielsa.
Robisz np Parkrun w oparciu o niego określasz VDOT i ten VDOT mówi ci jakim tempem masz robić rytmy czy BD
  • Odpowiedz
  • 1
@Sl_w_k_1: akurat sobota w pobliżu, więc chyba się wybiorę i spróbuje się pobawić tym VDOT'em - chociaż przyznam, że pierwszy raz o tym słyszę (nowy koleżka w bieganiu). Ale w necie już przejrzałem parę artykułów, więc jakoś sobie poradzę. Dziękuje bardzo!
  • Odpowiedz
@VIX3R możesz spróbować ustawić sobie niższy hrmax. I wtedy łatwiej będzie Ci ukończyć ten ostatni etap skoro 176 tętno już Ci ledwo wchodzi.
  • Odpowiedz