Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czytam właśnie wpis innego anonima odnośnie pracy w IT i żyć się odechciewa... mam dokładnie ten sam problem. Juniora mam już dawno za sobą, z 5 lat doświadczeń nabiłem w dwóch firmach (jedno na pół etatu razem ze studiami), głównie C++, C, PHP, trochę embedded i też za nic nie mogę znaleźć ofert. Spamowanie, zgłaszanie, nic nie daje... Albo cisza, albo "zadzwonimy do pana", albo oferty z 300km dalej... a tam pewnie i tak też by mnie nie wzięli. Nie wiem co dokładnie walnęło ale zastanawiam się czy dobrze wybrałem ścieżkę kariery. Był boom na programowanie i wszyscy obiecali eldorado a teraz znajomy robiący kuchnie ma lepsze persepktywy niż ja
#programowanie #it #zarobki #praca #pracbaza #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: myślę, że chyba najlepiej jest to po prostu przeczekać w obecnej firmie, może nauka nowego stacku, języka obcego i obserwować jak to będzie dalej wyglądało.

Ale należy powoli przyjmować do siebie myśl, że aktualna sytuacja jest "normalna", a po prostu w Polsce od lat 90' do 2015/2020 ta branża była ciągle niezaspokojona plus jako Polacy, byliśmy bardzo tani na arenie międzynarodowej. Teraz się dużo zmieniło i zarobki programistów w
  • Odpowiedz
po prostu przeczekać


@Volantie: najgorsza opcja, zostać ale cały dostępny czas walić w samorozwój

dodatkowo pakuj się we wszystkie możliwe rozmowy, żeby rozeznać kierunki rozwoju, czego Ci brakuje, itd. Po kryzysie to będzie wiedza na wagę złota.
  • Odpowiedz
@djmentos chyba volantie chodzilo o to, zeby nie rzucac obecnej pracy tylko zostac tak dlugo jak trzeba ale w miedzyczasie szukac wiadomo czegos innego. Duzo ludzi by chcialo zmienic projekty bo niestety, ludzie sie wypalili albo coraz wiecej dostaje slabe podwyzki lub nawet brak, a na rynku bida z ofertami
  • Odpowiedz
C++, C, PHP, trochę embedded


@mirko_anonim: to słabo opłacane języki, do tego masz trzy całkowicie oddzielne stacki tj. C++, PHP i C + Embedded. Trzeba było iść na to gdzie jest hajs to byś nie narzekał
  • Odpowiedz
Był boom na programowanie i wszyscy obiecali eldorado a teraz znajomy robiący kuchnie ma lepsze persepktywy niż ja


@mirko_anonim: ale czy Ty realnie masz portfolio, coś pracujesz samemu, rozwijasz się, chodzisz na konferencje itd.

czy siedziałeś n lat na ciepłej posadce a teraz
  • Odpowiedz