Wpis z mikrobloga

Lowking w kolano: No effect (0%)
Kosa pod żebro: Super-effective (200%)

Typ w białej popełnił błąd życia - założył że skoro czarny wyciągnął i psiknął gazem - to był jego cały arsenał
  • Odpowiedz
@czteryrowery: "rowerzysta, miał blokować przejazd autobusu, a następnie miał uderzyć pięścią (w której trzymał nóż ) w twarz kierującego autobusem MPK. 24-latek został wtedy zatrzymany i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego."

I po tym zostaje odesłany do domu żeby sobie dalej jeździć z nożem na rowerze po mieście xD ja #!$%@?
  • Odpowiedz
rozumiem że jakby ktoś ci kazał ssać fiuta albo coś ci zrobi to byś bez zastanowienia klęknął do miecza?


@ww_o_tak_21: nie zadaje się z patola wiec nie mam takich problemów jak Ty, ale wiem jak wyglądają przepisy i kiedy co można
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz nosić ze sobą przedmiot do obrony, to do tego służy, jak sama nazwa wskazuje, broń. Nie baton, nie gaz pieprzowy, nie nóż. Broń. Ta jest ostatecznością właśnie na takie sytuacje, jak ta. Życzę oczywiście każdemu z was, byście nigdy nie musieli jej użyć.


@akes: zajebista rada, w tym przypadku psychol z nożem rozstrzelał by ludzi w autobusie kilka dni wcześniej jakby jej posłuchał XD
  • Odpowiedz
Dał się sprowokować, ale jednocześnie nie było agresji w jego stronę i spokojnie mógł odjechać?


@Nemayu: tak, nie było agresji w jego stronę. Wypowiedzenie "no dawaj uderz mnie" to nie jest agresja uzasadniająca atak gazem. Zwróć uwagę że gość w białym nie robi żadnego kroku ani nawet nie balansuje ciałem co miałoby sugerować atak.

To co zrobił rowerzysta to jest wręcz książkowe przekroczenie granic obrony
  • Odpowiedz
  • 10
@Nemayu jest cienka granica między samoobroną, a atakiem. Gdy widzisz gościa, który jest agresywny bo mu potrafiłeś psa to przepraszasz i odchodzisz, a nie eskalujesz konflikt i wyciągasz gaz z nożem. Mógł odejść, wezwać policję, cokolwiek a postanowił zaatakować gościa i mógł go zabić. Nie ma tu żadnego usprawiedliwienia dla niego.
  • Odpowiedz
ktoś większy od niego go zaczepia? XD Ty sam siebie słyszysz? To że ktoś do ciebie fika to nie powód by mu psikać gazem w ryj, a następnie pajacować z low kickami xd


@Gluptaki: To jest powód do bronienia się. Jak ktoś fika to... Właśnie po coś fika i ma jakieś zamiary. Oczywiście możesz zaczekać i dać się pobić, ale możesz też się skutecznie bronić.

Łagodne próby zażegnania konfliktu są
  • Odpowiedz