Wpis z mikrobloga

Cześć,
od 6 miesięcy stosuję sertralinę, obecnie 100mg, od dłuższego czasu zauważyłem u siebie takie spłaszczenie emocjonalne, nic mnie nie cieszy za bardzo, a bardziej jestem smutny. Zastanawiam się czy to tak powinno być?

Pamiętam na początku, gdy "wchodziłem" na lek, czułem się naprawdę fajnie, cieszyły mnie wschody słońca, przyroda, jakieś codzienne sytuacje, czułem się lepiej niż teraz.

Wiem że #ssri mają takie skutki uboczne jak zobojętnienie, ale czy Wy też aż tak mieliście?
Czy może porozmawiać z psychiatrą na temat zmiany leku?

Czekam w kolejce również na #psychoteriapia bo wiem, że leki to tylko doraźna pomoc.

#psychiatria #medycyna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanDanda:
1. Tak mają takie skutki uboczne.
2. Cóż masz lek pierwszego rzutu więc pewnie magik dorzuci jako zamiennik duloksetynę albo wenlę.
3. Zwiększenie dawki raczej nic nie da. Więcej serotoniny == mniej dopaminy więc wiadomo że nic Cię nie cieszy. Pogadaj z lekarzem i zasugeruj mu to może da Ci mixa SRNI + Trazodon na sen.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus

Ah, zapomniałem, dostałem Trittico CR, biorę 50 mg, na sen i niby na poprawę libido.
Wg lekarki powinienem brać go więcej, bo tu cytat: "większa dawka - lepsze libido" ale no nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus

Zależy mi, żeby jednak czerpać jakąś radość tak na co dzień, trochę motywację podbić, bo zmuszam się do wielu rzeczy, typu zakupy, gotowanie itd, wcześniej mam wrażenie że było z tym lepiej.
Myślisz, że SNRI przywrócą ten stan w jakimś stopniu?
  • Odpowiedz
@PanDanda: SNRI wpływają na noadrenalinę oraz serotoninę więc powinieneś mieć tego większego kopniaka.
Myślę że duloksetyna będzie najbardziej odpowiednia ale mówię na podstawie własnego doświadczenia.

Jeszcze raz podkreśl to co mi napisałeś szczególnie o motywacji i zadowoleniu i zobacz co Ci powie. Jak każe zwiększyć dawkę to spytaj się czy możesz zmienić profil lekowy na inny. Wizyta trwa godzinę więc niech się produkuje baba, za to jej płacisz.
  • Odpowiedz