Wpis z mikrobloga

@JaroslaPolskeZbaw: taka jest prawda, ja ze swojej strony mogę natomiast zapewnić, że kandydaci Polski Razem to bardzo kompetentni ludzie. Na warszawskiej liście mamy osoby z dużym doświadczeniem, w tym naukowców, ekonomistów, przedsiębiorców i samorządowców.
  • Odpowiedz
@Pawel_Kowal: Skoro Pan wspomina o listach wyborczych to nasuwa mi się pytanie niezwiązane z Ukrainą. Tak personalnie, zwyczajnie co Pan myśli o odejściu od list wyborczych na rzecz okręgów jednomandatowych?
  • Odpowiedz
@silent_digger: dziękuję, czy mógłby Pan przesłać proszę krótkie zaproszenie na adres biuro@pawelkowal.pl?

@maniac777: ostatnio się przekonałem do JOW-ów i sądzę, że to dobre rozwiązanie. Jednak przede wszystkim najważniejsze jest rozbicie oligarchii partyjnej przez radykalną zmianę zasad finansowania.
  • Odpowiedz
@Pawel_Kowal: Co Pan rozumie przez pomoc? Póki co jeżeli chodzi o pomoc finansową to jest ona bez celowa, ponieważ Ukraina obecnie to worek bez dna. Moim zdaniem potrzebna jest tam pomoc w reformach i modernizacji państwa. Kolejną sprawą jest to, że nie nakładanie sankcji na Rosję to poniekąd przyzwolenie na jej działania, vide sytuacja w Gruzji w 2008 roku.
  • Odpowiedz
@Pawel_Kowal: czy nie uważa Pan, że to jest przedkładanie interesów Polaków nad interesami Ukraińców? Nie wstyd Panu, że Polak do lekarza musi czekać miesiącami, a Ukraińcy mają zapewnione leczenie w szpitalu MSW. Może czas skończyć z takimi populistycznymi hasłami i zająć się tym krajem?
  • Odpowiedz
@2f1i: Dwie uwagi

1. Patrz szerzej. Ukraina związana z europejskimi strukturami jest jak najbardziej w naszym interesie.

2. Nie przesadzaj. Polacy z urazami też są leczeni na bieżąco, nikt nikogo nie odsyła ze złamaną nogą, oparzeniem czy raną postrzałową.
  • Odpowiedz
@Pawel_Kowal:

No dobrze, miło że na liście są osoby wykształcone, ale nie o to pytał @golebiow6

Nie wiem z jakim typem wyborców ma Pan styczność na co dzień, ale niektórzy oczekują konkretnych odpowiedzi. Jeszcze raz zadam pytanie

Co Pan sądzi o kandydaturze Tomasza Adamka na europosła? Tylko tak szczerze :)
  • Odpowiedz
@maniac777: Ad. 1 może jakiś konkretny argument, dlaczego rzekomo jest to w naszym interesie?

Ad. 2 tak, tyle, że szpital MSW, a zwykły powiatowy szpital to ogromna różnica w warunkach leczenia, kosztuje zapewne też więcej. Ale cóż, kto bogatemu zabroni? Wydajmy 300mln na małe ukraińskie firmy, bo czemu nie, zabierzemy z lasów i nikt się nie zorientuje.
  • Odpowiedz
@donmuchito1992: ma Pan całkowitą rację, dlatego właśnie niezbędna jest pomoc finansowa pod obwarowaniami konkretnych reform, w których także niezbędne byłoby wsparcie, szczególnie z zakresu tzw. know-how. Co do sankcji, to zgadzam się, że należy je zastosować, przy czym nie możemy tego traktować jako lekarstwa, które rozwiążę nasze problemy lub pozwoli powiedzieć "zrobiliśmy co w naszej mocy".

@2f1i: w interesie Polaków leży bezpieczna i stabilna Ukraina, będąca rzetelnym partnerem handlowym

Pozdrawiam
  • Odpowiedz