Wpis z mikrobloga

Amerykańska klasa średnia. Marzenie dzieci lat 90. Dom na przedmieściach, ogród, samochód dwójka dzieci, żona, zaprzyjaźnieni sąsiedzi i aktywne spędzanie czasu wolnego. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i wyścigu szczurów.

Co dostaliśmy od tego świata, Panie i Panowie urodzeni w latach 90? Klitki 30m2 w dużym mieście, godzinny dojazd do pracy, korki, stresujące życie, korpo ucisk, minimalizację własności prywatnej i odreagowywanie weekendami chlejąc alko i paląc zioło.

#pracbaza #nostalgia #niebieskiepaski #rozowepaski #takaprawda #zalesie #zycie #rozwojosobisty #pieniadze #zycieismierc
Kopyto96 - Amerykańska klasa średnia. Marzenie dzieci lat 90. Dom na przedmieściach, ...

źródło: at39f1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Ale amerykańska klasa średnia w 2024 to "mieszkanie"/pokój 20-25 m2 i praca na 2 zmiany, im marzenia odjechały dalej niż nam.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: w Polsce niestety nie ma wsparcia rządu. Gdyby nikt go nie mial byloby oki, ale niestety wielkie korpo maja , a obywatel ma ale codzienny bol glowy.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: No tak ale co to zmienia, mowa o ludziach urodzony w latach 90. w obu miejscach. W takim NY kawalerka to 50% średnich zarobków, to tak jakby ktoś w warszawie wydawał 5000 zł miesięcznie na możliwie najtańsze mieszkanie. W Kalifornii jest nie lepiej, podobnie robi się w Teksasie i innych dużych miastach, gdzieś indziej nikt nie chce mieszkać i nie ma pracy. Ostatnio widziałem wyliczenia ile kosztuje najbardziej przystępna
  • Odpowiedz
@Kopyto96: dokladnie to dostałem. Dom na przedmieściach, przyjaźni sąsiedzi, aktywne spędzanie wolnego czasu, lekka, przyjemna praca jako specjalista.

Mam wrażenie że w Polsce pracownik magazynu uważa się za klasę średnią.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: pytanie czy ktoś jest w klasie średniej czy w klasie robotniczej. Myślę, że dla prawnika, lekarza, IT, dentystów, notariuszy itp. to jest na luzie w Polsce osiągalny status. Ale jak ktoś pracuej na kasie, czy jako młodszy specjalista ds gównopracy w korpo i myśli, że jest klasą średnią, no to nie dziwne, że przechodzi brutalne zderzenie z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: polecam sobie obczaić medianę zarobków amerykańskich robotników w latach 70' oraz ówczesne koszty życia. to jest dopiero mindfuck ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co dostaliśmy od tego świata, Panie i Panowie urodzeni w latach 90? Klitki 30m2 w dużym mieście, godzinny dojazd do pracy, korki, stresujące życie, korpo ucisk, minimalizację własności prywatnej i odreagowywanie weekendami chlejąc alko i paląc zioło.

@Kopyto96: Po pierwsze wiem, że powinienem być ostatnią osobą wypowiadającą tego typu kwestia, ale nikt ci nie każe pić alkoholu i palić żeby odreagować. Bardzo duża część ludzi to sobie ogólnie sama wkręca
  • Odpowiedz
zw polski sen, nie żaden amerykański

@hankshmoody: Osobiście jeszcze inaczej bym to nazwał, polski sen o Stanach Zjednoczonych. Gdzie przez lata całe ludzie tu myśleli i często nadal myślą, że to jest kraina mlekiem i miodem płynąca.
  • Odpowiedz