Wpis z mikrobloga

Szukam opinii, jestem posiadaczem rodzinnego domu kostka 120m2 piwnica i piętro. Po rozebraniu wszystkiego wyszło trochę rzeczy:

Dach wyjdzie 55k (ocieplenie, nowa papa itp)
Ocieplenie ścian z 50k+?
Ogarnięcie komina z 5k+
Wykończenie chaty w materiałach i robociźnie z 200k+ (tynk, podłogowka, wylewki, panele)
Inżynier 15k+
Ocieplenie, izolacja fundamentów z 8k+
Potencjalna naprawa stropu około 5k-10k
Nowa instalacja el, wodna i kanalizacyjna (nie znam kosztu)
Nowy piec i grzejniki w piwnicy - 35k+
Okna nowe 50k+ minimum bo jest ich dużo, piwnica i parter.
Przebudowa i wzmocnienia - 25k

Wszystko liczyłem na oko, zakładając że co łatwiejsze ogarnę sam.

Zastanawiam się czy nie zburzyć tej chaty w cholerę i postawić nową, w pełni ocieplona bez wad. Wiadomo nadrzuce trochę kosztów ale sprzedaż jest imho nieopłacalna ze względu na to że realna sprzedaż to pewnie koszt działki + 100k.
Kto to z resztą kupi...

#budujzwykopem #budownictwo #nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@zeszyt-w-kratke taka wycenę dostałem, styropian z spadem 30k w tym też rynny itp. robota +-15k
Doliczyłem też tam murarza, materiał bo trzeba by było (te murki boczne na dachu? Nie wiem jak się nazywają) posmarować albo wymienić
  • Odpowiedz
@JackVifon: trochę drogo za dach... Ktoś doliczył kosmiczną marzę.

Ale generalnie taki remont ma sens gdy masz dom w willowej dzielnicy TOP5.

Jeśli to wieś, to ja bym w to nie szedł, za dużo kasy by mieszkać w kostce.
  • Odpowiedz
taka wycenę dostałem, styropian z spadem 30k w tym też rynny itp. robota +-15k

Doliczyłem też tam murarza, materiał bo trzeba by było (te murki boczne na dachu? Nie wiem jak się nazywają) posmarować albo wymienić


@JackVifon: to cię w bambuko ktoś robi za 55k możesz wymurować pół domu (surowe ściany) i w tym zawiera się robocizna i materiał. Ocieplenie dachu płaskiego to nic trudnego kładziesz styropian na dach istniejący
  • Odpowiedz
@JackVifon: ja miałem ocieplany dach w domu kostce jakoś 2-3 lata temu. I u mnie wyglądało to tak jak pisałem położyli styropian na to co było na dachu bez żadnego ściągania starej warstwy, bo i po co? Dodatkowa robota a dodatkowa warstwa starej papy nie zaszkodzi bo to następna izolacja. No chyba że jest jakiś problem bo dach się podniesie za bardzo. Styropianu spadkowego nie używali bo dach sam w
  • Odpowiedz
Okna nowe 50k+ minimum bo jest ich dużo, piwnica i parter.


@JackVifon: O ile nie będziesz robił HST i rolet to spokojnie się zmieścisz w 30k zł

sprzedaż jest imho nieopłacalna ze względu na to że realna sprzedaż to pewnie koszt działki + 100k.

Kto to z
  • Odpowiedz
  • 0
@Zabi96 z 3 lata temu była ta kostka wystawiona za 300k i nikt tego nie chciał. Czasem ktoś przyjechał, popatrzył I jechał dalej.
Chyba że się zmieniło coś ostatnio.
  • Odpowiedz