Wpis z mikrobloga

@chapeaunoir: @sspiderr: Dla mnie to dokładnie to samo jak wychowywanie dziecka w jakiejkolwiek wierze (np katolickiej), a gdy dorośnie przymuszanie go do tego na siłę - jako maluch nie ma jak tego wyrazić, ale nie wierzę, że każde dziecko wychowane w wierze wegańskiej czy wegetariańskiej nie będzie miało tego w dupie. A patrząc po postach tych fanatyków myślę, że w najlepszym przypadku skończy się ogromną kłótnią i szlabanem.;)

A tu
A i uprzedzając - z racji tego co będę robiła (nauczycielka) - nie mam zamiaru dzieciom wegańskim podawać w kącie szynki czy namawiać do jedzenia mięsa - nie ich wina, że rodzice tak nakazali. Ale nie będę też protestowała jak na stołówce dziabnie schabowego.
@biuna: czyli to, że zostałaś wychowana w kulturze słowiańskiej i nie zjadasz psów i kotów to też źle i rodzice powinni ci podawać posiłki z nich zrobionych?

Dlaczego miałby nie dostarczać wszelkich składników? Dieta wegetariańska czerpie tłuszcze zwierzęce np. z mleka.

Zresztą resort zdrowia potwierdza, ze dieta wegetariańska jest odpowiednia dla człowiek a w każdym wieku.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13606741,Resort_zdrowia_oficjalnie__Dieta_wegetarianska_moze.html

A patrząc po postach tych fanatyków myślę, że w najlepszym przypadku skończy się ogromną
@chapeaunoir:

A tu dodatkowo dochodzą aspekty zdrowotne, bo nie jestem w 100% przekonana do tego czy każdy potrafi zbilansować dietę dziecka tak, żeby >niczego mu nie zabrakło nie jedząc mięsa i produktów odzwierzęcych.


bo nie jestem w 100% przekonana do tego czy każdy potrafi zbilansować dietę dziecka tak


nie jestem w 100% przekonana do tego czy każdy potrafi


żebyś na pewno zauważył. Bo łatwo się #!$%@?ć omijając dość istotny fragment.:)
@chapeaunoir: Brakiem wiedzy to się pochwaliłeś ty w tym temacie:

http://www.wykop.pl/wpis/7670468/szachmat-bekazwegetarian/#comment-18807152

Stwierdziłeś, że na każdy produkt odzwierzęcy jest alternatywa. @Barcol: zadał ci więc pytanie jaką masz alternatywę dla wołowiny. Jedyne co umiałeś odpowiedzieć to cytuję: "Wszelkie witaminy i składniki znajdują się w roślinach". :D To jest właśnie ta twoja wiedza żywieniowa. Podziel się z nami więcej, o mędrcze.
@biuna: jestem pewny, że każdy kto chce wychować dziecko na diecie wegetariańskiej znacznie lepiej dba o jego rozwój niż przeciętni mięsożercy rzucając dzieciakom na talerz pyry i schabowego a na kolacje pizze.

Zresztą zostało udowodnione, że wegetariańskie dzieci są zazwyczaj lepiej rozwinięte.

Cały czas czekam aż mi wyjaśnisz dlaczego dostałaś raka.
Pobierz
źródło: comment_9Lzwgn4wcxPSyZmaGtTaUFoW7fY8ZDjn.jpg