Wpis z mikrobloga

Czas na kontrowersyjne Zakopane ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla wielu osób główną atrakcją Zakopanego jest Tatrzański Park Narodowy i jego szlaki. Ale jest też część podróżników, którzy cenią sobie góralską atmosferę, klimatyczne restauracje i mnogość atrakcji turystycznych, którą oferuje ta górska miejscowość.

Sprawdź, co możesz zobaczyć w Zakopanem gdy szlaki są zamknięte lub pogoda mocno nie dopisuje.

#podroze #zakopane #podrozujzwykopem #tatry #wycieczka #gory

Trzy, dwa, jeden...
weekendowka - Czas na kontrowersyjne Zakopane ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla wielu osób główną atrak...

źródło: gubalowka-zakopane-atrakcje

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@weekendowka W samym zakopanym podstawową atrakcją jest możliwość bycia o------m przez górali na pieniądze. Jak ktoś szuka tylko bazy wypadowej do wyjścia w góry, to są lepsze miejsca, np. Białka Tatrzańska.
  • Odpowiedz
@weekendowka: Zakopane.....fuuuuu
To tylko noclegownia pod wyjście w góry.

Jak ktoś szuka tylko bazy wypadowej do wyjścia w góry, to są lepsze miejsca, np. Białka Tatrzańska


@Del: eee tam, Zakopiec też się nadaje. Gastronomia mogłaby być tańsza. Choć fakt,
  • Odpowiedz
@Del: Ciekawe co byś powiedział jakbyś był w Krakowie na rynku. Ceny jeszcze większe. Mówię w sumie tylko o gastronomi, nie wiem jak inne usługi typu hotelarstwo.
  • Odpowiedz
Białka Tatrzańska.


@Del: czy ja wiem, w samym Zakopanym warto nocować jak się nie ma auta, bo "komunikacja miejska" między gminami a Zakopanym nie istnieje, więc dostanie się na szlak nie jest takie proste
  • Odpowiedz
W samym zakopanym podstawową atrakcją jest możliwość bycia o------m przez górali na pieniądze. Jak ktoś szuka tylko bazy wypadowej do wyjścia w góry, to są lepsze miejsca, np. Białka Tatrzańska.


@Del: @Ytarka @whoru @LordAxe82 @metalfaceee Ludzie wy po prostu nie wiecie co pitolicie od lat na tym wypoku!
W samym Zakopanem może 10% rynku to wynajmujący górale, być może mniej. We wsiach które tu każdy poleca to 95% góralskiego biznesu.

W Zakopanem jest
  • Odpowiedz
Ludzie wy po prostu nie wiecie co pitolicie od lat na tym wypoku!


@arinkao: bo to jest tak, że zaczyna się sezon urlopowy to polskie morze złe, górale źli, ale przecisnąć się w obu miejscach nie da, bo tyle ludzi xD
  • Odpowiedz
@arinkao fakt, mam stereotyp w głowie, może rzeczywiście jest błędny lub nieaktualny. W takim razie pytanie, czy te konie co z----------y z cymbałami pod górkę, to też już tylko legenda, czy wciąż zapieradalają?
Bo jeśli wciąż, to nie interesuje mnie, czy nie szanuję biznesmena, czy górala. Hejtuje odpowiedzialne za to, zakopane.

A jeśli nawet już przestali to praktykować, to czas k---a najwyższy.
Nadal jednak społeczność, która była za to odpowiedzialna uważam
  • Odpowiedz
@Konkol: Wykopki myślą że jak coś sobie popisza to ma takie zasięgi i wpływ na całe społeczeństwo że zmienią świat xD

A tak naprawdę jesteśmy mało znaczącym forum z kilkoma ciągle przewijającymi się osobami. W dodatku takim gdzie najczęściej plusowana jest najgłupsza wypowiedź bo śmieszna lub utwierdzająca w wygodnych stereotypach.
Każdy wie że tu baby złe, rasizm dobry, Zakopane fuj, oglądanie jak obrabiarka wysrywa równe klocki najciekawsze xd

  • Odpowiedz
@arinkao: wiesz co bardziej chyba chodzi o to, że Zakopane to szczyt kiczu i obciachu podobnie jak nadmorskie Mielno. Zresztą, co za różnica czy zostanę o-----y przez rodowitego górala czy inwestora z default city - żadna. No i owszem, wolę mieć nocleg w tańszym Poroninie u sprawdzonej góralki i dojeżdżać sobie z samego rana na szlak. Jakby nie oszukujmy się, jedni jadą do Zakopanego, a inni w góry. Spanie w
  • Odpowiedz
@arinkao 100 procent zgody XDD
Ale najlepsze jest to, że co post, to nigdy nie wiesz czym się skoczy dana dyskusja, poza tym, że jakaś aferą XD

Edit: 90% zgody, bo nie sądzę, że celem tych wykopkowych elaboratów nie jest zmiana świata, tylko bardziej przyziemna potrzeba wypowiedzenia swojego przeciwnego zdania, bo internetowe kłótnie nigdzie indziej nie mają takiego merytorycznego poziomu, jak tu xD
  • Odpowiedz
Spanie w Zakopane to przykry obowiązek jak przyjeżdża się bez auta - czego absolutnie nigdy nikomu nie polecam, okropne doświadczenie.


@whoru: No dobra ale funkcjonuje przytoczona narracja pt: Nie nabijajmy kasy góralom z Zakopanego, jedźmy do Poronina!
Wiec już mi nie mydl oczu.
Zakopane bez auta to najlepsza decyzja, całe miasto można obejść w 40minut zamiast stać w jednym wielkim korku.
Wyjazd do Poronina, Dunajca, Kościeliska bez auta to s---------o bo komunikacja jest fatalna, w samym Zako auto jest
  • Odpowiedz
@arinkao: dobra może inaczej, kolega z postu, do którego się odwoływałaś posłużył się jedynie przykładem, że to niby górale jebią turystów. Każdy dobrze wie, że wszyscy na Podhalu to robią. Zakopane i jego okolice wraz z TPNem są po prostu przykrą koniecznością jeśli chce się wejść na górkę, bo przecież nie wejdę na Rysy zaczynając w Częstochowie ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie będę już wspominał co
  • Odpowiedz
@Ytarka: Stereotypy - mówi to coś Pani?
Większość ludzi kieruje się stereotypami. Potem tam jedzie i widzi tylko to, co chce widzieć.

Ja w Zakopanem swego czasu nocowałem i przebywałem bardzo dużo i to, co mnie od tego miasta obecnie odpycha to właśnie kicz i te dzikie tłumy ludzi, a nie ceny (poza gastro ale to wszędzie tak wywaliło). Pomijam fakt że to miasteczko nie jest gotowe do przyjmowania takich ilości ludzi co przyjeżdża. Przyczyn nie znam, ale jako miłosnik Tatr który jeździ tam kilkanascie/dziesiąt razy w roku mogę wyrazić swoje niezadowolenie z pewnych rzeczy.

Za parkingi pod TPN spodziewałem się cen po 50 zł dzień, a tu miłe zaskoczenie. Zarówno pod Siwą Polaną jak i w Kirach płaciłem po 20 zł/doba. Tylko przy Strążyskiej ściągnęli 30 zł. Ale po prostu tam więcej nie
  • Odpowiedz
@arinkao hejtuje tak samo miasto, typka z rodzicami lekarzami jak i wszyskich mieszkańców. Wiemy doskonale jak działa ostracyzm społeczny i jak silna może być w-------a masa. Ale tu wszyscy mają związane ręce, zasłonięte oczy i rozluźnione zwieracze, na samą myśl o choćby jednej utraconej Grażynie, która zmienia destynację, jeśli każą jej tam chodzić bo nie będzie konia xd
  • Odpowiedz
@arinkao: nie ma takiego miejsca. Wiesz co bardziej mi chodzi o to, że jeśli oferuje się pewne usługi w jakiejś cenie to dobrze by było żeby szła za tym jakakolwiek jakość. Ile już miejsc widziałem, gdzie ceny są tak oderwane od rzeczywistości względem tego co jest oferowane, że to przechodziło ludzkie pojęcie. Wiadomo wolny rynek, skoro coś kosztuje tyle ile kosztuje to znaczy, że znajdują się chętni żeby tyle dać.
  • Odpowiedz
@hos85 kiedy twierdzę, że zdaje sobie sprawę, że kieruje się w tej sprawie głównie stereotypami i że zakładam prawdopodobieństwo błędu w mojej teorii, to jak myślisz - mówi mi to coś? Wyjaśniłam też na czym opieram realną niechęć do współpracy i spędzania tam czasu, a to już nie jest kwestia widzenia tego, co chce się widzieć, bo wolałabym zobaczyć, jak zrezygnowali ze znecania się nad zwierzętami np xd
  • Odpowiedz
hejtuje tak samo miasto, typka z rodzicami lekarzami jak i wszyskich mieszkańców.


@Ytarka: No to brawo, a ty czujesz się odpowiedzialna za każdą manianę która odwala się w twoim mieście? Idziesz i rozkazujesz im co mają zrobić bo coś ci sie nie podoba? Do wariatkowa by cie co najwyżej wysłali xd

@whoru: Jeśli idą i płacą takie ceny tzn że ich stać. Uwierz mi że ciężko w restauracjach
  • Odpowiedz
@arinkao nie, nie za każdą bym się czuła odpowiedzialna i od nikogo takiej kompleksowej odpowiedzialności nie oczekuję. Zmowy cen, karmienie ludzi tak samo drogim jak c------m żarciem czy dziesięciokrotność rynkowej ceny usługę siku, też są patologią, ale o tym czy będzie działać, decydują sami dymani klienci. Jak płacą, to ch sprawa, nie moja. Nic do tego nie mam. Koń chyba nie ma takiej opcji; żeby zdecydować xd

To jest skalkulowane Znęcanie
  • Odpowiedz