Wpis z mikrobloga

Chcę sobie zrobić prezent z okazji zakończenia kredytu i kupić na kredyt jakiś komputer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wymogi:
- komputer PC;
- działa pod #linux
- z uwagi na studia potrzebuje jakichś kart czy innych spraw, żeby lepiej mi chodziły #pytorch #python i inne #sztucznainteligencja #artificialintelligence

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś sprzęt pod to?

W skrócie: komputer gamingowy pod Linuksa, który jest sprawny w uczeniu modeli sztucznej inteligencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak naprawdę: szukam dobrego modelu procesora i karty graficznej pod Linuska (czyli nie #nvidia chyba).

#pcmasterrace
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeden komputer, który będzie na tyle mocny, żeby ćwiczyć na tym modele AI, który jednocześnie będzie serwerem? Toż Ty będziesz brać kredyt, żeby płacić za niego za prąd xD


@zmarnowany_czas: Patrząc po opisie to OP nie wie czego chce. Szkoda ryja strzępić i czas tracić.
  • Odpowiedz
@pyroxar: jeśli laptop PC, to szedłbym w coś ze Snapdragonem Elite X z 64 GB unified memory, ARM działa bardzo fajnie w takich zastosowaniach. Jeśli stacjonarka, to też fajni by było mieć dużo RAMu w grafice - koniecznie CUDA. Wtedy 4080 odpada i jedynie rozważ 4090 albo nawet 3090 z 24 GB ramu, 24 GB to trochę mało ale do podstawowych LLMów styknie, ewentualnie 2x 3090 może być fajnym setupem.
  • Odpowiedz