Wpis z mikrobloga

#gielda

Czy jak są to strony typu strefa inwestora itp. i tam dają rekomendacje do spółek w stylu jakiegoś
- kupuj
- trzymaj
- sprzedaj

Ktoś w ogóle na to patrzy?
  • 9
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: @widmo82 ja patrze na rekomendację spółek w których mam kasę, jak jest zgodna z moją wizją to się z nią zgadzam i to mnie buduje, a jak nie to se myślę " a takie tam #!$%@? " ( ͡° ͜ʖ ͡°), nie no ale tak serio, to dla mnie jest to warte przeczytania i analizy.
  • Odpowiedz
  • 0
@widmo82: Tak wiem, tylko jak oni codziennie podają to info, to codziennie muszą weryfikować wszystkie spółki więc pewnie korzystają z jakichś podstawowych wskaźników które sprawdza też większość, przez co mogą dochodzić do podobnych wniosków.

Głęboka analiza i fart dopiero może powiedzieć więcej, ale czy oni mają na to czas.
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: ja to rozumuje tak że te "trzymaj" "kupuj" "neutralna", to jest wynik na podstawie wcześniejszej analizy domu maklerskiego i aktualnego kursu, czyli jakiś dom maklerski robi raport, wycenia docelowo akcje powiedzmy na 150pln, a chodzą aktualnie po 100pln, to ten wskaźnik będzie "kupuj", jakby te same akcje były po 300pln to na podstawie tej samej analizy wskaźnik się pojawi "sprzedaj",
czyli te wskaźniki się zmieniają w zależności od aktualnego
  • Odpowiedz