Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Będę brać kredyt hipoteczny, dostałem propozycję pożyczki od osoby bardzo zaufanej do wkładu własnego 25 tys, którą spłacałbym miesięcznie po 1 tys. Nie brakuje mi pieniędzy do wkładu, mam wystarczającą sumę, ale zastanawiam się, czy to byłoby bardziej opłacalne, niż gdybym sam nadpłacał sobie to 1 tys przez 25 miesięcy kredyt. Czy jest i jaka różnica w tych dwóch opcjach w końcowym koszcie kredytu?

#kredythipoteczny #nieruchomosci #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: 25 tysięcy mniejszy kredyt -> mniejszy kapitał -> mniejsze odsetki. Ja tam nie lubię pożyczać od na mordę bo potem są kway. W najgorszym scenariuszu może #!$%@?ć się do Ciebie US
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak znalazłeś idiotę który ci udzieli niejako kredytu oprocentowanego na 0% to logiczne ze bardziej się opłaci z tego skorzystać niż płacić od tej kwoty obecnie 7-8%
  • Odpowiedz
@majkel88:

idiotę

Dokładnie, bo rodzina czy przyjaciele sobie nie pomagają bezinteresowanie. Wszędzie ma być czuć pieniądz. Ja to wystawiam nawet FV za możliwość spotkania się ze mną, a frajernia robi to za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a to jest aż tak trudne zadanie matematyczne? Czego was w szkołach uczą? Jeśli rodzina Ci pożycza na 0% albo na % mniejszy niż bank to jest to bardziej korzystne.
Jeżeli pożyczasz z banku 100k na X% to każdy PLN ma to samo oprocentowanie!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: O ile nie jest to związane w jakiś sposób, że będzie Ci to wypominane, to pożyczaj. Zawsze lepiej za darmo.
Ale jeśli to ma być, że ktoś będzie Ci wypominał, że bez jego/jej pomocy byś sobie nic nie ogarnął a to oni Ci pożyczyli CAŁE 25k to jbc ich "pomoc".
  • Odpowiedz
bo rodzina czy przyjaciele sobie nie pomagają bezinteresowanie


@mleczko-kokosowe: No bo nie pożyczają - zawsze służy to jako mechanizm wypominania, manipulacji emocjonalnej, wciągania cię później w dziwne układy i obowiązkową pomoc.

O ile nie jest to związane w jakiś sposób, że będzie Ci to wypominane, to pożyczaj


@PanieAreczku: Nie wierzę że taki układ jest możliwy. W mojej rodzinie zaczęły się kłótnie boomerstwa że w latach 90 babka pożyczyła
  • Odpowiedz
Czy jest i jaka różnica w tych dwóch opcjach w końcowym koszcie kredytu?


@mirko_anonim: 25 000 zł spłacone w ciągu 25 miesięcy, z oprocentowaniem 7% to suma odsetek około 1800 zł.
  • Odpowiedz