Wpis z mikrobloga

@M4rcinS: @spere @Iskaryota @Kempes Może Rosja się nie podzieli na 200 państw, za to Polska się może podzielić od rakiet nadlatujących z Moskwy. Jeżeli do czegoś takiego dojdzie to nie będzie wina Grzegorza Brauna, tylko wasza. Mam nadzieję, że wtedy weźmiecie odpowiedzialność na klatę i przyznacie, że działania Dudy i wszystkich polskich władz nie były najmądrzejsze.
  • Odpowiedz
@M4rcinS: @spere @Iskaryota @Kempes Może Rosja się nie podzieli na 200 państw, za to Polska się może podzielić od rakiet nadlatujących z Moskwy. Jeżeli do czegoś takiego dojdzie to nie będzie wina Grzegorza Brauna, tylko wasza. Mam nadzieję, że wtedy weźmiecie odpowiedzialność na klatę i przyznacie, że działania Dudy i wszystkich polskich władz nie były najmądrzejsze.


@Jah00: Trzęsę się i boję się.
M4rcinS - > @M4rcinS: @spere @Iskaryota @Kempes Może Rosja się nie podzieli na 200 pa...

źródło: zacznijcie-sie-w-koncu-bac-dlaczego_2021-04-25_22-48-10

Pobierz
  • Odpowiedz
@M4rcinS: Boisz się potężnego Grzegorza Brauna, a Putina się nie boisz? Ciekawe. Ale ja nie wymagam byś się czegokolwiek bał, tylko żebyś wziął odpowiedzialność za swoje słowa i za poparcie obecnej polityki zagranicznej naszego państwa. Bo potem znowu na kogoś zwalisz, a przecież nie będziesz bez winy, gdyby coś nie pykło.

Bo ja stoję na stanowisku, że powinniśmy nie wystawiać się na celownik Rosji, gdyż nie mamy żadnych zdolności obronnych,
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Jah00 Ale to nasze położenie geopolityczne wystawiło nas na celownik kacapstanu od wielu wieków. Kacapstan nadal w XXI wieku nie pozbył się swoich imperialnych zapędów, tak jak to zrobiło wiele państw z Europy zachodniej jeszcze w XX wieku. #!$%@?ą swoją szabelką od, może powiedzieć, zawsze, ale aktualnie tanich szabelką jest już baaaaaardzo krótka, co pokazał konflikt na Ukrainie. NATO nawet nie wykorzystało 10% swoich możliwości żeby powstrzymać zapędy kacapstanu na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@Jah00 może więcej szacunku wobec ludzi, którzy zginęli? Czemu wyzywasz ich od wieśniaków? Zero szacunku do śmierci w wyniku wojny i to jeszcze śmierci swoich rodaków... masakra...
  • Odpowiedz
gościu geopolityka tak nie działa że jak nie będziesz niemiły to nie zostaniesz zaatakowany.


@pywc: Oczywiście, że tak to działa. Rosja jest niemiła i wszyscy ją teraz chcą atakować. Liczy się zarówno naruszanie interesów, a także sympatie i antypatie zarówno rządzących jak i społeczeństwa. Dlatego trzeba w was wzbudzić tak wielką nienawiść wobec Rosji, żebyście potem chętnie szli i ginęli w okopach.
  • Odpowiedz
Ale to nasze położenie geopolityczne wystawiło nas na celownik kacapstanu od wielu wieków.


@Kempes: To wam się właśnie podaje jako niepodważalny dogmat. Że Rosja jest naszym odwiecznym wrogiem i że zawsze będzie nas gnębić i atakować choćbyśmy nie wiem co robili bo geopolityka. Dopóki się w ten dogmat wierzy to wszystko wydaje się sensowne. Ale jak się ten dogmat zakwestionuje to cała narracja i cała zasadność antyrosyjskiej polityki rozsypuje się jak domek z kart. Weźmy np. Niemcy. Tak samo można argumentować, że to nasz odwieczny wróg, że tu od wieków były wojny z Niemcami od Mieszka przez Krzyżaków, zabory, aż po Hitlera. A jednak z Niemcami udało się pogodzić, zacząć współpracować, może nie na równych warunkach, ale bez wojny i jakoś się opłaca. I co tu już położenie geopolityczne nie wystawia nas na celownik? Ryje banie prawda? Ta cała "geopolityka", której nie wolno podważać to tak naprawdę wynika tylko i wyłącznie z interesu USA.

Kacapstan nadal w XXI wieku nie pozbył się swoich imperialnych zapędów, tak jak to zrobiło wiele państw z Europy zachodniej jeszcze w XX
  • Odpowiedz
może więcej szacunku wobec ludzi, którzy zginęli? Czemu wyzywasz ich od wieśniaków?


@yahoomlody: Właśnie robię to celowo, żeby pokazać jak państwo polskie szanuje swoich obywateli, czyli nie szanuje, bo ma ich w dupie. Zginęli ludzie w wyniku ataku obcego państwa, a zostało to zamiecione pod dywan. Napluli nam w twarz, a władza mówi, że deszcz pada. Podobnie było z tym wolontariuszem co zginął w w Strefie Gazy. Zero adekwatnej reakcji.
  • Odpowiedz
@Jah00: no fajne podejście, także wyzywaj sobie ludzi tragicznie zmarłych dla "zwrócenia uwagi", ja jako człowiek wychowany w chrześcijańskim kraju będę trzymać się zasad szacunku
  • Odpowiedz