Wpis z mikrobloga

Jako, że kupiłem laptopa bez systemu (niestety w takiej był konfiguracji) chciałbym dokupić windows 11 home.
Najtańszą ofertę jaką znalazłem to ok 530 zł za wersję z płytką DVD. Jednak laptop nie ma możliwości instalacji z płyty.

Czy jest w sieci gdzieś wersja, że kupuję sam klucz i sklep udostępnia mi do pobrania obraz aby zbootować pendrivea?
Czy tylko opcja, że kupuję system na zbootowanym już pendrivie?

#windows11 #komputery #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@scomander: obraz masz do pobrania z strony microsoftu bezpośrednio.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows11

pomijając już, ze windowsa możesz kupić na pendrive zamiast płyty https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-11-pro-pl-64-bit-box-hav-00209-10118776/

a jakie jest potwierdzenie legalności takiego klucza?

to klucze dla ludzi którzy nie chcą używać pirata bo się boją, ze będzie wirus czy coś. jakiej legalności xd
  • Odpowiedz
@Xbzjahvakebdjza: a jakie jest potwierdzenie legalności takiego klucza?


@scomander: takie, że wg prawa unijnego - firmy mają prawo odsprzedawać nieużywane licencje, lub licencje "z odzysku" z złomowanych komputerów itp.
A to że wg microsoftu to nielegalne - to taki sam absurd (co potwierdziły wyroki unijne) jak wg nich - biblioteki też powinny być nielegalne, a każdą przeczytaną książkę powinieneś spalić, bo kupując książkę kupiłeś tylko licencja na jej
  • Odpowiedz
wg prawa unijnego - firmy mają prawo odsprzedawać nieużywane licencje, lub licencje "z odzysku"


@hrumque: Według polskiego prawa autorskiego.

one nie są legalne


@kopytakonia: Niegalne to są zapisy w "licencji", napisanej przez spoconego prawnika Microsoftu.
  • Odpowiedz
czy "multilanguage" zawiera polski


@scomander: licencja miltilanguage oznacza tylko tyle, że nie jest ograniczona do jakiegoś konkretnego języka. Język wybierasz ściągając konkretne ISO w danym języku, lub - możesz zawsze zmienić, ściągając paczkę językową (spolszczającą) z microsoftu (ale spolszczenie gotowego już zainstalowanego systemu strasznie długo trwa, nie warto).
  • Odpowiedz