Wpis z mikrobloga

Kocioł z napisem NEUROPA w piekle byłby jedynym niepilnowanym kotłem w piekle. Sami by się pilnowali, by nikt nie uciekł i nie miał lepiej.
Dlaczego?

Przykładem niech będzie ich podejście do niedzieli wolnych od handlu.
Są oni za zmuszaniem pracowników sklepów do pracy w ten dzień. Może nie jest to zmuszanie bezpośrednie, ale wszyscy wiemy jak działają spożywcze korpo: albo przychodzisz do pracy w niedzielę, albo wypad.
Dzięki związkowi zawodowemu 'Solidarność' pracownicy sklepów wywalczyli ustawowy zakaz handlu w niedzielę.
Co na to neuropki. Stękają, że pracownicy kin, restauracji i typ podobnych muszą pracować przecież w niedziel.
Moje pytanie brzmi: czemu zatem pracownicy usług nie wywalczą sobie podobnego zakazu jak zrobili to pracownicy handlu?
Ich podejście jest takie, żeby inni mieli gorzej, a nie żeby oni sami mieli lepiej. Oni mogą być wykorzystywani. Pod warunkiem, że inni też będą.

Kawiorowa lewica, która ma gdzieś prawa ludzi pracy, a troszczy się tylko o seksualność mniejszości hmmm seksualnych.

#bekazlewactwa #4konserwy #polityka
  • 4
  • Odpowiedz
Są oni za zmuszaniem pracowników sklepów do pracy w ten dzień


@onucoutkajpysk: Zmuszamy też policję, straż pożarną, służbe zdrowia, wojsko i obslugę na Orlenie. Czemu oni nie mają wolnego?
  • Odpowiedz
Moje pytanie brzmi: czemu zatem pracownicy usług nie wywalczą sobie podobnego zakazu jak zrobili to pracownicy handlu?


@onucoutkajpysk: Idzmy dalej.
Dlaczego policja, straz, pogotowie, pracownicy elektrowni, gazowni, wodociagow itp nie wywalcza se takich przywilejow?

Ogolnie to na niedziele zamknijmy wszystko - no bo przeciez kazdy do kosciolka musi isc. pamietaj tylko zeby zatankowac wczesniej i omijac autostrady bo nikt ci bramek
  • Odpowiedz
Zmuszamy też policję, straż pożarną, służbe zdrowia, wojsko


@Jariii: no tak, bo tak samo jak możemy sobie batonika 'na niedzielę' kupić w sobotę, tak samo możemy w sobotę zgłosić przestępstwo lub pożar, który będzie miał miejsce dnia następnego xDDD
  • Odpowiedz