Wpis z mikrobloga

#gielda #xtb
Jak się inwestuje w akcje amerykańskie przez XTB to tam trzeba do skarbówki dodatkowy dokument wypełniać? Ja w sumie nie wypełniłem i nie wysłałem w tym roku, bo miałem tylko strate na akcjach amerykanskich jak zaczynalem zabawe w 2023
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DavenJayX: wysyłają sami. To, o czym pisze @Hmrogrz, to rozliczenie podatku od dywidend z amerykańskich spółek. Jeśli ją otrzymasz, to xtb wyśle ci dokument z ich obliczeniami i musisz te cyferki przepisać we właściwe miejsce w picie.
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: tak. Będziesz musiał rozliczyć potencjalne dywidendy ze spółek amerykańskich i to chyba tylko 4%, bo 15% będzie pobrane automatycznie. Z polskich i europejskich idzie zawsze automatycznie w całości i nic sam nie musisz rozliczać.
  • Odpowiedz
#gielda #xtb

Jak się inwestuje w akcje amerykańskie przez XTB to tam trzeba do skarbówki dodatkowy dokument wypełniać? Ja w sumie nie wypełniłem i nie wysłałem w tym roku, bo miałem tylko strate na akcjach amerykanskich jak zaczynalem zabawe w 2023


@DavenJayX: w panelu XTB masz ZESTAWIENIE do sciagniecia, w excelu bilans zysków i strat.
  • Odpowiedz
O ile nie robisz mnie w c---a to mni3 uspokoiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hmrogrz: od dwóch albo trzech lat tak się rozliczam i o ile mi wiadomo, nie było żadnych zmian( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz