Wpis z mikrobloga

#bliskiwschod #obcekultury #orientalista
Kumpel interesuej sie kultura arabska, i chce sie nauczyc ichniejszego jezyka, bo wiadomo, ze bez jezyka poznawac inne kultury to jak lizac slodycze przez szybę.
Mimo, ze kultura arabska jest dosc duza, to jednak apropos jezykow ma dylemat.
Ja mowie mu, ze jak chce kulture arabska loznac to zdecydowanie #francuski, a on mowi, ze lepiej #niemiecki.
A wy co sądzicie?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoldenStyle: Wreszcie ichniejszego czy europejskiego jakoś obecnego w tej sferze ponieważ wydaje się łatwiej?
Myślę że rozsądnie by zrobił gdyby albo uzbroił się w cierpliwość i wziął za arabski albo dał sobie spokój bo przy tak wiotkiej przesłance tego "łatwego" francuskiego tym bardziej prawdopodobne że się nie nauczy

a on mowi, ze lepiej #niemiecki

Zupełnie śmieszny pomysł
  • Odpowiedz
zwiedziłem cały arabski śmietnik i dlatego ci doradzam ale jak wiesz lepiej to ok


Nie jestem op'em

co powierzchniowo?

Raczej powierzchniowo poznawać
  • Odpowiedz
@Galbin jak pisałem nie jest potrzebny. Gdybym miał się uczyć wszystkich języków to niczego bym nie zwiedził, tymczasem nigdzie nie był on potrzebny. A jak jest internet to wręcz głupotą jest marnować czas na naukę.
  • Odpowiedz
Gdybym miał się uczyć wszystkich języków to niczego bym nie zwiedził


@roadtodeath: Jasne że turysta nie potrzebuje
Tylko tematem nie była dotychczas turystyka
  • Odpowiedz
Dobrze podróżniku czy tam expacie

Mieszkałem nawet w Chinach, którego języka należałoby się nauczyć?

Ale o co chodzi?
Tak samo jak dwa tygodnie można w anglojęzycznej bańce spędzić gdzieś kilka lat
Przedmiotem dyskusji jest poznawanie kultury i moim zdaniem naprawdę interesując się daną po prostu cholernie warto wziąć się za język
@roadtodeath:
  • Odpowiedz