Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #ubezpieczenie

Mirki, 15 maja kupiłem auto.

3 czerwca byłem w wydziale komunikacji i przerejestrowałem je.
Od razu po tym pojechałem do ubezpieczyciela (UNIQA) gdzie było dla tego auta wykupione OC.
Przedstawiłem umowę kupna auta, przedstawiłem miękki dowód rejestracyjny.

I teraz pytanie:

Sprawdzam na portalu UFG czy widnieje moje auto i brak danych.
Wpisuję poprzednie tablice jakie juz oddałem i auto widnieje.

Ile czasu trzeba żeby pojawiła się tam stosowna informacja?
  • 9
  • Odpowiedz
Ile czasu trzeba żeby pojawiła się tam stosowna informacja?


@apaczacz: nie wiem jak obecnie, ale kiedyś ubezpieczyciel zgłaszał zmiany w ciągu 14 dni. Jest też możliwość, że UFG ma jakieś opóźnienia. Ja np kupiłem auto z salonowego komisu i w pewnym momencie wisiały w UFG 3 rzekomo aktywne polisy, mimo że 2 były wypowiedziane już kilkanaście dni wcześniej. Spróbuj zadzwonić na infolinię Uniqa
  • Odpowiedz
@apaczacz: czemu tablic nie zatrzymałeś? zniszczone?

odczekaj chwilę i jeszcze raz sprawdź. Masz ubezpieczenie to miej wywalone, nikt cię nie będzie ścigał.
  • Odpowiedz
  • 0
czemu tablic nie zatrzymałeś?


@Qullion: bo tablice były z dużego miasta wojewódzkiego, a zarejstrowane obecnie jest na powiat (mieszkam na wsi). Ponoć przy wycenia ubezpieczenia takie coś ma znaczenie.
  • Odpowiedz
@apaczacz: Jakiś czas temu przerejestrowywałem swoje samochody na miasto powiatowe. Poszedłem do agenta ubezpieczeniowego, zmienił dane i była rekalkulacja, oddali 50 zł za jeden, za drugi nic. Blach nie wymieniałem bo nie były zniszczone.
  • Odpowiedz
@apaczacz: ja z drugiej strony nie liczyłem na jakieś zniżki tylko by nie płacić za blachy. Obecnie ubezpieczenia kosztują mnie 450 i 500 zł za stare, za nowy 2300 zł oc+ac.
  • Odpowiedz