Wpis z mikrobloga

Obrona Bartosiaka jest dla mnie niezrozumiała. Widać wyraźnie, że Bartosiak ma taką manierę przypisywania sobie cudzych artykułów i nie zwraca uwagi tutaj na pewien reżim naukowy, który powinien być zachowany. To, czego wydaje mi się, że obrońcy nie rozumieją, to że dla naukowca taki artykuł, jest w zasadzie jego produktem. Wyobraźcie sobie, że taki produkt, który wy w rzeczywistości stworzyliście, ktoś za granicą ze zmianą etykiety wypuszcza jako swój i jeszcze otrzymuje za to pieniądze.

Odnoszę się tu tylko do tego porównania, które wkleił Wolski.
https://x.com/wolski_jaros/status/1800086357714276374

Ten artykuł pokrywa się w 85% z dosłownym tłumaczeniem. Każdy może to sam sprawdzić. Bartosiak pisze, że on to opracował na podstawie rozmów i licznych różnych innych opracowań tego ośrodka. Tymczasem jest w rzeczywistości jest to zwykłe tłumaczenie jednego artykułu z komentarzem bez podania autorów. Bartosiak mógł to właśnie tak opublikować: jako tłumaczenie ze swoim komentarzem. Dlaczego tego nie zrobił?

To jest w świecie naukowym zwyczajne złodziejstwo i tu nie ma tu w ogóle pola do obrony. Oczywiście, pewnie, gdyby nie popularność to nikt by się nie zainteresował jego doktoratem. Oczywiście można też sobie wmawiać, że chcą uciszyć Bartosiaka, ale przecież każdy może sobie porównać i zobaczyć, jak to wygląda. Magisterka w ten sposób by nie przeszła.

Czy Bartosiak jest cwaniakiem, czy po prostu nie dochował pewnego rygoru naukowego? Nie wiem. Być może przez lata sobie kopiował sobie jakieś rzeczy z ciekawych artykułów bez dopisywania źródeł, a gdy przyszło do pisania pracy to nie pamiętał już dokładnie z czego to wziął. Wiem, natomiast że nastąpi teraz radykalizacja jego i jego środowiska. Geopolityk wyklęty

#bartosiak #napierala #geopolityka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ravexon: ale nam Bartosiak zwisa i powiewa. Większość nas miała i ma go w wuju. Liczy się to, aby podkvrwiać mgr Napierałę, który jest złym czloeiekiem i dobrą rzeczą jest zadawać mu bol i cierpienie.
  • Odpowiedz