Wpis z mikrobloga

Jeżeli na lewarku jest napisany maksymalny udźwig np. 1,5 tony to jest to masa całego samochodu który można podnosić tym lewarkiem czy nacisk na jedno koło?

Teoretycznie jeżeli podnoszę samochód lewarkiem to pozostałe 3/4 jego masy opiera się na pozostałych trzech kołach.

Głupie pytanie ale nigdzie nie napisali tego wprost. Mam auto które waży na sucho ~1700kg (duże kombi) a w bagażniku wożę lewarek który kiedyś miałem w Matizie. Maksymalny udźwig tamtego lewarka to chyba 1500 kg.

Fabrycznie w obecnym aucie nie było zapasowego koła tylko spray naprawczy do koła. Kiedyś 5 km od domu rozwaliłem oponę tak że mogłem wsadzić do niej palca więc od tego czasu wożę w aucie zapasowe koło (zimowe lub letnie) oraz lewarek i klucz który mi został z Matiza.

#motoryzacja #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Harry_Callahan: myślę że spokojnie możesz użyć, przecież nie podnosisz całego samochodu tylko go przechylasz na bok. Pamiętaj tylko aby nie ruszać samochodem po podniesieniu i żeby koło podłożyć pod próg, nawet jak zleci to zatrzyma się na kole zamiast przyciąć łapy
  • Odpowiedz