Wpis z mikrobloga

Czuje dobrze człowiek.

Zadzwonił na #999 facet i mówi, że jego dziewczyna powiedziała mu przez telefon, że się zabije i przestała odbierać telefony. Gość był 200 km od niej. Borderka z próbami samobójczymi w przeszłości. Mówi, że jedzie do niej ale jest przerażony całą sytuacją. Przyjąłem zgłoszenie, powiadomiłem policję i straż pożarną, bo potrzebne było #wejsciesilowe.

Przerażony wzywający pytał czy może się dowiedzieć jak się sytuacja potoczy. Mówię mu, że może policja do niego zadzwoni. Ale tak sobie pomyślałem, że mu bardzo współczuję, bo takie życie w niepewności jest okropne. Wiem to bo sam swego czasu miałem doczynienia z borderką.

Pomyślałem, że zrobię coś co mało kto by zrobił. Po półgodzinie zadzwoniłem do policji i pytam jak sytuacja. Dowiedziałem się, że dziewczyna została znaleziona przez strażaków i obecnie jest pod opieką policjantów. Zadzwoniłem do zgłaszającego i mu powiedziałem, że jego partnerka jest pod dobrą opieką i żeby się nie martwił tylko spokojnie do niej dojechał.
W życiu nie słyszałem kogoś tak wdzięcznego.

#zaburzeniaosobowosci #psychiatria #psychologia
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NdFeB: te z borderem albo dwubiegunówką to najlepsze są, nie ma nudy, jednego dnia pisze ci milion wiadomości jak bardzo cie kocha, drugiego chce popełnić samobója, trzeciego walicie się jak domy w awdijewce a czwartego dostajesz w ryj i ma focha xD

to jest życie a nie grzeczne szare myszki dla anonka xD
  • Odpowiedz
@Korba112: Też spotykałem się z dziewczyną, która miała w przeszłości próby samobójcze oraz manipulowała tym, że sobie coś zrobi. Przez dłuższy czas próbowałem z tej relacji się ewakuować i wbrew pozorom to nie było takie proste.
  • Odpowiedz
@Korba112: powiedz mi, orientujesz się ile zarabiają obecnie ratownicy medyczni? Mam w miatę spokojną, dobrze płatną pracę na stanowisku kierowniczym ale zawsze ciągnęło mnie hobbystycznie do medycyny i czasem przechodzi mi przez myśl, żeby zrobić dla hecy studia z ratownictwa i może się przekwalifikować :D
  • Odpowiedz
@Korba112: Też dzwoniłem właśnie w takiej samej sytuacji i właśnie policja do mnie oddzwaniała jeszcze oburzona że jest w pracy i nie życzy sobie kontaktu z nikim. Taki podtekst co ja im głowę zawracam. To był bardzo intensywny rok w moim życiu.
  • Odpowiedz
@Korba112 Takie kobiety są dobre do ruchania, lecz jeśli chodzi o związek z nimi, to najlepiej trzymać się od tego z dala, bo nie dosyć, że pieprzą swoje życie, to do tego ich partnera ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 9
@NdFeB Borderki często są toksyczne, oplatają i uzależniają psychicznie od siebie. W c--j ciężko jest się z takiego związku wydostać
  • Odpowiedz
@xoxoxo_oxoxox: no z tego co tu piszą to na co jak na co ale na brak emocji w związku to narzekać nie można. Mimo wszystko wolę moją nudną stabilną dziewczynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz