Wpis z mikrobloga

Też uważacie że hiszpański brzmi zajebiscie? Jak spotkam gdzieś jakąś Latynoskę i tą zacznie nawijać po hiszpańsku to mi od razu miękną nogi i aż czuję jak mój rozwijany latami sigma grindset opuszcza moje ciało. Taka typiara mogła by sobie owinąć mnie wokół palca a ja bym się pewnie zachowywał jak simp bez godności.
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rasteris: mi się tak zawsze wydawało z niemieckim. Niby żart, że cokolwiek powiesz w tym języku i tak brzmi jak rozkaz rozstrzelania, ale coś w tym jest - dopiero jak obejrzałem dark i się trochę "osluchalem" to mi zaczął bardziej leżeć.
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los: Zależy jaki hiszpański. Taki z naleciałościami z baskijskiego jest twardszy (ale mi się podoba, lubię baskijski i gaelicki jako języki staroeuropejskie) no i może się wydawać krzykliwy. Mimo wszystko to bardzo piękny język, uważany przez specjalistów za jeden z bardziej śpiewnych obok włoskiego i co ciekawe ukraińskiego i białoruskiego, które w czystej wersji są bardzo miękkie w odrónieniu od rosyjskiego.
djtartini1 - @Szarmancki-Los: Zależy jaki hiszpański. Taki z naleciałościami z baskij...
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los: Hiszpański i włoski są spoko.
Za to portugalski bueh :P nie mówiąc już o niemieckim czy holenderskim to dopiero dramat.

Ludzkość powinna mówić w 2 językach ang + swój dla zachowania kultury a postęp byłbym zauważalny
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los: jakbym miał wybierać to hiszpański z Ameryki łacińskiej. Rodowity hiszpański mnie irytuje z ich "seplenieniem". Ale z języków romańskich chyba wolę włoski i francuski.
  • Odpowiedz